Lubuscy strażacy chwalą się nowym sprzętem. Pomaga im fundusz ochrony środowiska (FILM, ZDJĘCIA)

15 luty 2023
Autor: 
Lubuscy strażacy chwalą się nowym sprzętem. Pomaga im fundusz ochrony środowiska Redakcja

Lubuska Państwowa Straż Pożarna corocznie kupuje nowe samochody i sprzęt. Na zakupy potrzebne są środki, a w tym chętnie pomaga fundusz ochrony środowiska.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze od lat wspiera strażaków w województwie lubuskim. Wsparcie otrzymuje Państwowa Straż Pożarna, ale i jednostki ochotnicze. Dziś, 15 lutego, Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowała konferencję, na której podkreślała, jak ważną rolę ma współpraca z funduszem ochrony środowiska.

- Bardzo się cieszę, że markę strażaka pomaga nam tworzyć Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Rozkręcamy się. Pomoc to średnio 2 miliony złotych rocznie, ale dziś wiemy już, że w tym roku kwota przekroczy co najmniej 2,3 miliona złotych. Sprzęt się zużywa, więc musimy go na bieżąco odtwarzać - podkreślał st. bryg. Patryk Maruszak, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP.


Poniżej relacja z wydarzenia. Dalsza część artykułu pod wideo:


Jaki sprzęt kupiła lubuska PSP?

Pomoc ze strony WFOSiGW w Zielonej Górze otrzymały w 2022 roku wszystkie komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lubuskiem. Fundusz dofinansował między innymi zakup ciężkich samochodów gaśniczych dla strażaków ze Słubic, Sulęcina, Żagania oraz Żar. O nowe samochody operacyjne wzbogacili się natomiast strażacy z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Gorzowa Wielkopolskiego czy Międzyrzecza.

Pieniądze przeznaczano także na zakup mniejszego sprzętu i wyposażenia. Strażacy z Gorzowa zyskali 23 pełne komplety środków ochrony indywidualnej, czyli m.in. ubrania specjalne, hełmy, buty czy rękawice. W ramach dofinansowania do jednostek trafiły również nowe kamery termowizyjne, detektory wielogazowe, czy jak w przypadku Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli nowa konsola dyspozytorska na stanowisko kierowania. Aparaty powietrzne zyskali z kolei strażacy ze Świebodzina.

- Jest to świadoma, przemyślana współpraca i przemyślane zakupy, bo analizujemy faktyczne potrzeby. Obserwujemy, jak zużywa nam się sprzęt i będziemy reagować także w stosunku do tego, co nam podpowiada rynek. Jeśli pojawi się nowoczesny sprzęt, którym do tej pory nie dysponowaliśmy to na pewno się w niego wyposażymy - mówił Lubuski Komendant Wojewódzki PSP.

Przeczytaj też: Pożar koło Gorzowa. Płonął kurnik (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u