840 misji lubuskich śmigłowców LPR w 2023 roku. Zobacz, jaka załoga latała najczęściej (ZDJĘCIA)

03 styczeń 2024
Autor: 
840 misji lubuskich śmigłowców LPR w 2023 roku Redakcja

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe podsumowało 2023 rok. Lubuskie załogi HEMS interweniowały aż 840 razy, ratując życie mieszkańców regionu. Do czego latały?

Rok 2023 był bardzo pracowity dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W całej Polsce śmigłowce zrealizowały aż 11 935 misji, natomiast samolotami zrealizowano 386 transportów. Na pokładach maszyn przetransportowano 7 396 pacjentów, natomiast medycy LPR udzielili pomocy łącznie 9 412 osobom, z czego 1 324 dzieciom. Przez cały rok śmigłowce uzyskały nalot niemal 8 950 godzin.

Misje śmigłowców LPR w Lubuskiem

LPR Zielona Góra

Najstarsza ekipa HEMS w naszym regionie stacjonuje na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. I tak załoga LPR Zielona Góra wykonała łącznie 380 misji, czyli o 16 mniej niż w 2022 roku. W ciągu jednego dnia załoga wykonała maksymalnie 5 misji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

- To 357 ratunkowych misji HEMS, w tym 162 loty do wypadków oraz 195 do nagłych zachorowań. Dodatkowo śmigłowiec wykonał 23 transporty międzyszpitalne - wylicza Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

LPR Gorzów Wielkopolski

Najwięcej interwencji, jak co roku, mieli jednak medycy z północy województwa lubuskiego, gdzie śmigłowiec stacjonuje od 2016 roku. Załoga LPR Gorzów Wielkopolski obsłużyła łącznie 460 interwencji, z czego 162 to wypadki, a 264 nagłe zachorowania. Reszta, czyli 34 to natomiast transporty międzyszpitalne.

- Załoga z Gorzowa Wielopolskiego wykonała maksymalnie 4 misje w ciągu jednego dnia - dodaje Sochacka.

Przypominamy, że obecnie lubuskie bazy LPR działające w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim pracują codziennie od godziny 7:00 do godziny 20:00. Najbliższe, całodobowe bazy znajdują się dopiero w Poznaniu (od 1 stycznia 2024 roku) oraz Wrocławiu (od roku 2020).

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na A2. Jest ofiara śmiertelna. Droga zablokowana


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u