Fala rezygnacji w lubuskiej straży pożarnej. Komendanci odchodzą jeden po drugim

10 styczeń 2024
Autor: 
Komendanci w Lubuskiej Komendzie Wojewódzkiej PSP Fot. Redakcja, KW PSP GW, KG PSP

Państwowa Straż Pożarna. Lubuscy komendanci masowo odchodzą ze służby. Zmiany też w kraju, bo jest nowy Komendant Główny PSP.

Trwają masowe odejścia w Państwowej Straży Pożarnej. Sytuacja dotyczy także województwa lubuskiego, gdzie na emerytury odchodzą przede wszystkim komendanci.

Straż pożarna Lubuskie. Odejścia komendantów jeden po drugim

W piątek, 5 stycznia, ze stanowiska odszedł Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze st. bryg. Piotr Jankowiecki, który służył w straży pożarnej przez 31 lat. I ruszyła lawina... Następny był szef strażaków w Strzelcach Krajeńskich st. bryg. Tomasz Górniak oraz bryg. Waldemar Konieczny, który zarządzał komendą w Sulęcinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Nie inaczej było dziś, 10 stycznia. Tym razem oficjalnie ze strażackim mundurem pożegnał się st. bryg. Andrzej Kaźmierak, Komendant Powiatowy PSP w Krośnie Odrzańskim. Kolejne pożegnania zaplanowano już także na następne dni. Obecnie w każdym przypadku obowiązki komendantów miejskich czy powiatowych przejmują dotychczasowi zastępcy.

Fala rezygnacji straż pożarna. Zmiany też w KW PSP

Jak nieoficjalnie ustalił portal NewsLubuski.pl, najprawdopodobniej w piątek, 12 stycznia, odejścia mają mieć miejsce także w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Na emeryturę przejść ma Lubuski Komendant Wojewódzki nadbryg. Patryk Maruszak oraz jego zastępcy: st. bryg. Krystian Kosela i st. bryg. Maciej Iwko. Trzeci z zastępców, st. bryg. Janusz Drozda, ze wstępnych informacji zostanie w formacji, aby komenda nie została bez osoby decyzyjnej, ale jednocześnie rodzi się pytanie, na jak długo? Prawdopodobnie odejdzie w lutym.

Rotacja w straży pożarnej. Jest nowy Komendant Główny PSP

Zmiany mają miejsce także na samym szczycie struktury PSP. Dziś ze stanowiska odwołany został Komendant Główny PSP gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, który zarządzał polskimi strażakami przez ostatnie 4 lata. W jego miejsce premier Donald Tusk powołał nadbryg. Mariusza Feltynowskiego, który był do tej pory Rektorem-Komendantem Akademii Pożarniczej (wcześniej Szkoła Główna Służby Pożarniczej).

Rotacji na stanowiskach kierowniczych jest sporo, jednak można stwierdzić, że to dość naturalne zjawisko. Dotychczas z reguły każda zmiana rządu wiązała się z masowymi odejściami komendantów PSP.

Poniżej w galerii umieszczamy sylwetki odchodzących funkcjonariuszy. Kolejno: nadbryg. Patryk Maruszak, st. bryg. Krystian Kosela, st. bryg. Maciej Iwko (KW PSP Gorzów Wlkp.), st. bryg. Piotr Jankowiecki (KM PSP Zielona Góra), st. bryg. Tomasz Górniak (KP PSP Strzelce Krajeńskie), bryg. Waldemar Konieczny (KP PSP Sulęcin), st. bryg. Andrzej Kaźmierak (KP PSP Krosno Odrzańskie). Na koniec zmiana szefostwa w Komendzie Głównej PSP w Warszawie.

Przeczytaj też: Nowe karetki za ponad 1,1 miliona złotych. Już jeżdżą do pacjentów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u