Odejścia komendantów lubuskiej straży pożarnej. Dziś pożegnali się z mundurem (ZDJĘCIA)

12 styczeń 2024
Autor: 
Odejścia komendantów lubuskiej straży pożarnej Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Państwowa Straż Pożarna. Lubuski Komendant Wojewódzki PSP i jego zastępcy odeszli ze stanowisk. Dziś zostali oficjalnie pożegnani.

Fala rezygnacji straż pożarna

O masowych odejściach w lubuskiej straży pożarnej informowaliśmy już kilka dni temu w artykule "Fala rezygnacji w lubuskiej straży pożarnej. Komendanci odchodzą jeden po drugim". Sytuacja w naszym regionie jest bardzo podobna jak w innych województwach, gdzie ze strażackim mundurem żegnają się przede wszystkim komendanci.

Na emerytury przeszli już niemalże wszyscy komendanci miejscy i powiatowi. Pierwszy był st. bryg. Piotr Jankowiecki ze straży pożarnej w Zielonej Górze i ruszyło domino. Na pożegnanie ze służbą nie zdecydowali się tylko komendanci powiatowi ze Świebodzina, Nowej Soli i Słubic oraz komendant miejski z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Rotacja w straży pożarnej. Zmiany w KW PSP Gorzów Wielkopolski

Potwierdziły się ustalenia portalu NewsLubuski.pl. Dziś, 12 stycznia, uroczyste pożegnania odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Wziął w nich udział nadbryg. Adam Konieczny, Zastępca Komendanta Głównego PSP.

Na emeryturę odszedł Lubuski Komendant Wojewódzki nadbryg. Patryk Maruszak oraz jego zastępcy: st. bryg. Krystian Kosela i st. bryg. Maciej Iwko. Trzeci z zastępców, st. bryg. Janusz Drozda, został w formacji i będzie pełnił obowiązki Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego, ale najprawdopodobniej ma pożegnać się z mundurem już w lutym.

Dziś strażacki mundur zrzucił też Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wielkopolskim mł. bryg. Jarosław Rojna. Ze służbą pożegnało się także kilku funkcjonariuszy z wydziałów Komendy Wojewódzkiej PSP oraz Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie.

- W imieniu własnym i Kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej, chciałbym Wam podziękować za tę długoletnią służbę, za profesjonalne i rzetelne wykonywanie obowiązków, za budowanie, umacnianie i doskonalenie naszej formacji, która jest bardzo profesjonalną i wiodącą w zapewnianiu bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju - mówił nadbryg. Adam Konieczny, zastępca Komendanta Głównego PSP.

Przeczytaj też: Chwile grozy na DK27. "Przebiła czołową szybę i raniła go w twarz" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u