To nowi policjanci i policjantki w Lubuskiem (ZDJĘCIA)

13 marzec 2024
Autor: 
To nowi policjanci i policjantki w Lubuskiem Fot. Lubuska Policja

Lubuska Policja ma nowych funkcjonariuszy. Stróże prawa już ślubowali, a po ukończeniu kursu podstawowego trafią do jednostek w regionie.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim dziś, 13 marca, odbyło się ślubowanie nowych policjantów. Do garnizonu dołączyło 18 osób - 9 kobiet i 9 mężczyzn.

- Młodzi adepci policyjnej służby złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Już za kilka dni rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie podstawowe w jednej ze szkół Policji, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Nowi policjanci Lubuskie. Wiemy, gdzie trafią

Nowi funkcjonariusze dołączą do niemalże wszystkich jednostek na terenie regionu. Mowa tu między innymi o Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Część trafi także do komend w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Wschowie oraz Żaganiu.

- Musicie pamiętać, że mundur ma swój honor i godność, dlatego przyjmijcie go z poważaniem i estymą. Wykonujcie swoje obowiązki tak, aby nie zawieść pokładanych w Was nadziei, by zasłużyć na uznanie społeczeństwa i przełożonych - mówił insp. Jerzy Czebreszuk, pełniący obowiązki Komendant Wojewódzki Policji.

Do nowych policjantów zwrócił się także I Wicewojewoda Lubuski Dariusz Popławski. - Dziękuję Wam, że wybraliście tak zacny zawód. Będziecie odpowiadać za 1/16 bezpieczeństwa Polski. To jest duże wyzwanie. (...) Jest to trudna, ale zaszczytna służba - podkreślał.

Przeczytaj też: Wypadek koło Świebodzina. Sprawca zdarzenia jest pijany (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u