Straż pożarna w Zielonej Górze z nowym szefem. Obecny przeniesiony do "góry"

13 marzec 2024
Autor: 
Straż pożarna w Zielonej Górze z nowym szefem Fot. KM PSP ZG

Zmiany w straży pożarnej w Zielonej Górze. Brygadier Rafał Konieczny będzie służył w Komendzie Wojewódzkiej PSP. Na stanowisku zastąpił go st. kpt. Łukasz Januszewicz.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim zyskała nowego oficera. Dołączył do niej bryg. Rafał Konieczny, który służbowo od początku kariery zawodowej związany był z Komendą Miejską PSP w Zielonej Górze. Przez kilka lat był zastępcą komendanta, a w ostatnim czasie pełnił obowiązki szefa zielonogórskich strażaków.

Rafał Konieczny z awansem

Wszystko wskazuje, choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone, że bryg. Rafał Konieczny zajmie stanowisko Zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Swoją służbę rozpoczął w 2000 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (dziś Akademia Pożarnicza). We wtorek, 12 marca, oficjalnie pożegnał się ze strażą pożarną w Zielonej Górze.

- Pragnę złożyć serdeczne wyrazy wdzięczności za wszystkie te razem spędzone lata, kiedy, ramię w ramię, odpowiedzialnie podejmowaliśmy liczne działania w trosce o dobro drugiego człowieka. (...) To tu zdobywałem pierwsze szlify, osiągając kolejne stopnie awansu. To właśnie tu miałem możliwość poznania wyjątkowych osób, od których wiele się nauczyłem - napisał w liście skierowanym do koleżanek i kolegów.

Straż pożarna Zielona Góra. Łukasz Januszewicz nowym szefem

Lubuski Komendant Wojewódzki st. bryg. Janusz Drozda podczas uroczystej odprawy powierzył od 12 marca pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze st. kpt. Łukaszowi Januszewiczowi.

Łukasz Januszewicz to doświadczony oficer. Zaczynał w zielonogórskiej "dwójce", gdzie pełnił służbę, awansując na kolejne stanowiska służbowe. W ostatnich latach zajmował on stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Jest nurkiem instruktorem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz był dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany i nagradzany.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar w Kostrzynie nad Odrą. Jedna osoba zginęła w płomieniach


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u