Zostań strażakiem w Zielonej Górze! PSP szuka kandydatów do służby

10 czerwiec 2024
Autor: 
Zostań strażakiem w Zielonej Górze! PSP szuka kandydatów do służby Redakcja

Państwowa Straż Pożarna w Zielonej Górze szuka nowych funkcjonariuszy. Wolnych jest osiem etatów. Wszystkie w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych.

Chyba nie ma chłopaka, który nie marzył o byciu strażakiem. Choć wielu ludziom dziecięca fascynacja szybko mija, chętnych do służby w Państwowej Straży Pożarnej nie brakuje. Zainteresowanymi zwykle są przede wszystkim osoby, które działają już w jednostkach OSP i za cel stawiają sobie dołączenie do zawodówki.

Teraz pojawia się taka szansa, ponieważ nowych funkcjonariuszy szuka Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Komendant zatrudni łącznie aż osiem osób.

Straż pożarna Zielona Góra - gdzie są etaty?

Wszystkie osoby zajmą docelowo stanowiska starszego ratownika w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych. To po trzy etaty zarówno na JRG 1 Zielona Góra, jak i JRG 2 Zielona Góra oraz dwa w JRG 3 Sulechów. Zanim jednak wyjadą do akcji, będą musieli przejść jeszcze szkolenie podstawowe w zawodzie strażak.

Zostań strażakiem - wymagania

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać obligatoryjne wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo
  • być niekaranym za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe
  • korzystać z pełni praw publicznych
  • posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe
  • mieć zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby
  • posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (odbyta zasadnicza służba wojskowa lub przeniesienie do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej - nie dotyczy kobiet)

Straż pożarna w Zielonej Górze przy ocenie kandydatów do służby w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych będzie brała pod uwagę także dodatkowe kwalifikacje. Mowa tu między innymi o prawie jazdy kategorii C+E oraz kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Są to jednak wymagania preferowane.

Nabór do PSP - jakie etapy rekrutacji?

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z sześciu etapów. Przed kandydatami między innymi test sprawności fizycznej oraz sprawdzian braku lęku wysokości. Nie obędzie się również bez rozmowy kwalifikacyjnej i badań lekarskich. Szczegółowe informacje o naborze zawarte są w ogłoszeniu opublikowanym na stronie KM PSP Zielona Góra.

Termin składania wymaganych dokumentów na każde z postępowań upływa 12 czerwca 2024 roku o godzinie 15:00.

Przeczytaj też: Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr". Zobacz nagranie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u