Nieznany sprawca wyrzucił psa z rozpędzonego samochodu na trasie Zielona Góra – Żagań

24 luty 2018
Autor: 
Przychodnia Weterynaryjna Medi-Vet, lek. wet. Krzysztof Moszczyński

Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 lutego, na drodze pomiędzy Jeleniowem, a Pielicami. Pies został wyrzucony z rozpędzonego auta, a następnie potrącony przez kolejny samochód. Kierowcy obydwu pojazdów uciekli z miejsca zdarzenia.

Na szczęście świadkowie zdarzenia nie byli obojętni. Wzięli zszokowanego psa, a następnie zawieźli do lecznicy. – W drzwiach naszej przychodni w Żaganiu stanęły dwie młode osoby z zakrwawionym pieskiem na rękach. Po oględzinach i badaniu okazało się, że najbardziej ucierpiała jego przednia łapka. Uległa ona oskórowaniu do połowy długości – relacjonuje weterynarz.

Rana została oczyszczona i opatrzona. Pies dostał silne leki przeciwbólowe oraz antybiotyki. Z pewnością czeka go długie leczenie. Szczęście w nieszczęściu, że trafił on pod skrzydła ludzi o wielkim sercu, którzy podjęli się tego zadania.

– W naszej pracy często spotykamy się z sytuacjami trudnymi, przykrymi, niespodziewanymi. Jednak czasem nawet nam opadają ręce i słów brak. Mamy nadzieję, że uda się odnaleźć człowieka, który skazał swojego psa na tak straszne cierpienie – dodaje lekarz.

źródło: zg112

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u