100 tysięcy złotych na Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara

05 maj 2018
Filharmonia Gorzowska

Zarząd województwa zabezpieczył w budżecie kwotę 100 tys. zł na dotację celową dla Miasta Gorzowa Wlkp. na dofinansowanie VI Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. - Inwestujemy mocno w kulturę. Warto wspierać takie inicjatywy, bo to wizytówki regionu - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Uchwała w tej sprawie będzie rozpatrywana przez radnych województwa na najbliższej sesji sejmiku. 

Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara realizowany jest przez Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonię Gorzowską. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie i jednocześnie ważną propozycją na mapie festiwali w Polsce. W 2015 roku Festiwal został doceniony na arenie międzynarodowej otrzymując międzynarodowy certyfikat EFFE 2015-2016 - Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy.

Tegoroczny VI Festiwal odbędzie się w dniach 13-20 października 2018 r. i będzie koncentrował się wokół dwóch biegunów: polskiej muzyki symfonicznej ubiegłego stulecia oraz muzyki filmowej.

Pomoc finansowa w formie dotacji celowej w wysokości 100 tys. zł zostanie udzielona Miastu Gorzów Wlkp. na wydatki bieżące związane z organizacją Festiwalu po przyjęciu przez Sejmik Województwa Lubuskiego uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej. Z Miastem Gorzów Wielkopolski zostanie zawarta umowa określająca zasady udzielenia pomoc.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u