Rączki na kierownicę, albo 500 zł mandatu. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

16 październik 2019
Autor: 
Rączki na kierownicę, albo 500 zł mandatu. Zmiany w przepisach ruchu drogowego Adobe Stock

Od 7 listopada wchodzi w życie znowelizowany kodeks drogowy. Przepisy mają chronić policjantów przed potencjalnym zagrożeniem.

Rozporządzenie określa organizację, szczegółowe warunki i sposób wykonywania kontroli ruchu drogowego.

Po wezwaniu do zatrzymania się, kierowca musi poczekać aż policjant do niego podejdzie. Kierowcy w tym czasie nie wolno odrywać rąk od kierownicy i sięgąć do wewnętrznej kieszeni kurtki, nawet jeżeli chce z niej wyjąć np. dokumenty. Wyłączenie silnika oraz wyłączenie i włączenie świateł awaryjnych następuje tylko na polecenie kontrolującego. Kierowca nie może także sam podejmować żadnych czynności, o wszystko musi zapytać funkcjonariusza. 

Podczas kontroli należy pozwolić policjantowi na sprawdzenie wnętrza samochodu, a także bagażnika i komory silnika.

Jeśli kierowca nie zastosuje się do czynności wymienionych wcześniej, może zostać ukarany mandatem w wysokości nawet 500 zł.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u