Oto najważniejsze cechy, po których można poznać dobrze przygotowany katalog reklamowy

28 kwiecień 2021
Cechy, po których można poznać dobrze przygotowany katalog reklamowy

Rosnąca na rynku konkurencja sprawia, że coraz trudniej zdobyć klientów i wyróżnić się spośród innych firm działających w tej samej branży. Aby odnieść sukces, należy intensywnie inwestować w marketing, niezależnie od etapu, na jakim znajduje się przedsiębiorstwo. Oprócz działań prowadzonych w internecie warto postawić na tradycyjne formy promocji takie jak katalogi reklamowe. Czym się powinien wyróżniać taki folder?

Kiedy zdecydować się na katalog reklamowy?

Na wykonanie materiałów promocyjnych powinny postawić nie tylko firmy zajmujące się sprzedażą. Katalogi to niezwykle uniwersalny gadżet, który sprawdzi się również w przypadku innych branż. Mogą być wykorzystane jako przewodniki turystyczne czy narzędzie do promocji miasta. Będą także doskonałymi nośnikami informacji o firmie i świadczonych przez nią usługach. Folder może być również formą poradnika z lokowaniem Twojego produktu, który wręczysz klientom jako upominek.

Tanie katalogi reklamowe – gdzie kupić?

Wykonywaniem materiałów promocyjnych zajmują się firmy poligraficzne. Wśród nich na uwagę zasługuje drukarnia internetowa OpenPrint, w której zamówisz katalog upominków reklamowych w dowolnym nakładzie - https://www.openprint.pl/katalog-szyty. Na stronie znajdziesz ogromny wybór produktów wraz z możliwością ich konfiguracji w specjalnym kreatorze.

Firma oferuje tanie katalogi reklamowe, gwarantując przy tym najwyższą jakość wykonania. Warto pamiętać o tym, że ostateczny efekt zależy jednak od stworzonego projektu. Zobacz, jak go przygotować, by miał on w sobie to „coś”, dzięki czemu wyróżnimy się na tle konkurencji.

Jak zrobić katalog reklamowy?

Katalog2

Na początku musimy wybrać rodzaj folderu spośród kilku dostępnych opcji. Różnią się one od siebie formatem oraz sposobem łączenia kartek. Jednym z najbardziej uniwersalnych jest katalog szyty, w którym można umieścić nawet 56 stron.

W kreatorze mamy możliwość wyboru, na jakim papierze ma zostać naniesiony nadruk, a także jaką wielkość ma mieć folder. Jeżeli ma on służyć jako katalog upominków reklamowych lub do prezentacji produktów, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór standardowego formatu A4.

Jak zrobić folder reklamowy miasta?

Katalog1

Podczas przygotowywania katalogu, który ma być wykorzystany jako przewodnik turystyczny do promocji atrakcji w mieście, trzeba zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie folder spiralowany w formacie mniejszym od A4.

Sposób łączenia kartek ułatwi zapoznanie się z informacjami, a niewielki rozmiar umożliwi noszenie przy sobie folderu podczas zwiedzania miasta. Katalog powinien zawierać zdjęcia wysokiej jakości, aby po wydrukowaniu były one wyraźne i atrakcyjne dla odbiorcy.

Jak zrobić katalog upominków reklamowych?

Katalog3

Do zaprezentowania produktów dostępnych w sprzedaży, najlepiej sprawdzi się folder klejony. Może mieć dużą objętość, dlatego można w nim umieścić więcej treści. Będzie on też dobrym wyborem do przekazania informacji prowadzonych akcjach promocyjnych i gadżetach, które można wygrać, biorąc w nich udział.

Podczas projektowania katalogu upominków reklamowych zwróćmy uwagę na dobór odpowiednich zdjęć i prawidłowe rozmieszczenie tekstu. Nie powinno go być za dużo, gdyż to może zniechęcić klientów do zapoznania się z informacjami.

Katalog reklamowy – cena

Koszt wykonania folderów promocyjnych zależy od rodzaju produktu oraz nakładu. Przy dużym zamówieniu cena jest niższa niż przy pojedynczych sztukach. Korzystniejszym rozwiązaniem będzie więc jednorazowy zakup większej liczby katalogów, gdyż dzięki temu można sporo zaoszczędzić.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u