Gwałtowne notowania bitcoina. Dramat się jeszcze nie skończył

26 maj 2021
Autor:  Artykuł partnera
Gwałtowne notowania bitcoina. Dramat się jeszcze nie skończył

Bitcoin nadal znajduje się na etapie dwucyfrowych spadków dziennych, po tym jak w zeszłym tygodniu jego wartość spadła o połowę, a stratedzy z Wall Street twierdzą, że ta zła passa nie skończy się w najbliższym czasie.

To było niemiłe przebudzenie dla inwestorów bitcoina, którzy myśleli, że poradzą sobie ze zmiennością kryptowalut. Największa na świecie cyfrowa waluta doznała jednodniowego spadku o 30% w zeszłą środę, spadając do około 30 000 dolarów za sztukę. Zaledwie w połowie kwietnia bitcoin osiągnął rekordowy poziom 64 829 dolarów. Poznaj recenzję bota do zakupu kryptowalut, bitcoin trader. Opinie użytkowników są jednoznaczne: zysk z robotem jest możliwy.

Zawirowania były dramatyczne nawet jak na standardy kryptowalut. Ostatni raz bitcoin widział spadek o takiej skali w marcu 2020 r. w szczytowym momencie pandemii Covid. I nawet wtedy handel nie był tak gwałtowny.

Bitcoin doświadczył 14 dni spadkowych w samym maju, według Coin Metrics. Do tej pory w tym roku było 39 dni z dziennymi wahaniami o 5% lub więcej w obu kierunkach, na podstawie ceny zamknięcia bitcoina. W całym 2020 roku były 42 takie dni.

Podczas gdy cyfrowy token szybko odbił się od dna, a jego cena wzrosła o 20% powyżej 39 000 USD w poniedziałek, zwiększona presja regulacyjna, jak również jego sytuacja techniczna wskazują na bardziej dynamiczny handel w przyszłości, powiedzieli stratedzy.

"Lanie, które kryptowaluty otrzymały w ciągu ostatnich dwóch tygodni to tylko przedsmak tego, co ma nadejść" - powiedział Peter Berezin, główny globalny strateg w BCA Research "Rynki kryptowalutowe będą nadal stawać w obliczu zaostrzonych regulacji. W najbliższym czasie spadek na rynkach kryptowalut może pociągnąć w dół inne aktywa spekulacyjne, takie jak akcje technologiczne."

spadek wartości bitcoin

Czas spadków

Ostatnie wahania nastąpiły w obliczu wzmożonej kontroli regulacyjnej w USA i za granicą. Amerykańska Rezerwa Federalna wkrótce wyda dokument, w którym przedstawi swoje własne badania dotyczące obszaru cyfrowych walut banku centralnego. Tymczasem chińskie władze zapowiedziały, że rozprawią się z wydobyciem i handlem kryptowalutami.

Elon Musk, zwolennik kryptowalut, również dokonał swoistego zwrotu w sprawie bitcoina, gdy ogłosił, że producent samochodów elektrycznych zawiesił zakupy pojazdów z wykorzystaniem tego aktywa, powołując się na obawy środowiskowe związane z tzw. procesem wydobycia obliczeniowego.

"Bitcoin pozostaje komicznie zmienny" - powiedział Adam Crisafulli, założyciel Vital Knowledge. "Ekonomiczna użyteczność czegokolwiek przesuwa się tak szybko".

Spadek Bitcoina o 31,1% w stosunku dziennym był czwartym największym spadkiem w historii dla kryptowaluty, zgodnie z danymi Cornerstone Macro.

Sygnały Momentum pozostają "problematyczne"

Patrząc na pozycjonowanie kontraktów terminowych na bitcoina, analitycy JPMorgan uważają, że najgorsza korekta nie jest jeszcze w pełni za nami.

Traderzy Momentum ograniczyli swoje zakłady na kontrakty terminowe na bitcoina po tym, jak nie udało mu się przebić powyżej 60 000 USD, co zmieniło nastroje na negatywne i skłoniło do dalszej likwidacji pozycji - podaje firma z Wall Street.

"Pomimo powrotu cen do poziomu około 40 tys. dolarów, sygnały momentum, a w szczególności ten o dłuższym okresie zwrotnym, pozostają wątpliwe jako sygnał" - powiedział w nocie Nikolaos Panigirtzoglou, dyrektor zarządzający w JPMorgan. "Jest zbyt wcześnie, aby nazwać koniec ostatniego trendu spadkowego bitcoina".

Carter Worth, główny technik rynku w Cornerstone Macro, powiedział, że na poziomie 42 000 USD czekają zainteresowani sprzedający, a ta ciężka podaż nad głową sprawi, że bitcoinowi trudno będzie pójść w górę i naruszyć ten poziom. W międzyczasie kupujący, którzy podnieśli się na ostatnich minimach, będą sprzedawać, jeśli cena przesunie się zbytnio w górę, powiedział.

Możliwy powrót do najniższych poziomów z zeszłego tygodnia

Wielu uważa, że inwestorzy nie powinni być zaskoczeni, jeśli bitcoin wkrótce ponownie straci, aby ponownie przetestować niskie poziomy z zeszłego tygodnia.

"Potencjalny re-test lub nawet skromne podcięcie zeszłotygodniowych minimów w najbliższym czasie są całkowicie możliwe w związku z chińskim ograniczeniem aktywów cyfrowych i amerykańskim problemem regulacyjnym" - powiedział Julian Emanuel, główny strateg ds. akcji i instrumentów pochodnych w BTIG.

Mimo to Emanuel uważa, że jakakolwiek dalsza zmienność w dół będzie okazją do kupna. Ustalił on swój cel na koniec roku dla bitcoina na 50.000 dolarów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.