Chcesz rozwinąć swoje kompetencje zawodowe? Pomyśl o angielskim online!

22 czerwiec 2021
Autor:  Artykuł partnera
Chcesz rozwinąć swoje kompetencje zawodowe? Pomyśl o angielskim online!

Rozwijanie umiejętności zawodowych to nie tylko szkolenia dotyczące naszej branży, ale także nauka języków obcych, na przykład języka angielskiego. Inwestycja w kadry przez rozwijanie kompetencji zawodowych pracowników to także kierunek wielu firm. Dlatego skorzystanie z korepetycji angielskiego online wydaje się bardzo dobrym pomysłem i sposobem na zwiększenie naszej atrakcyjności na rynku pracy. Oto, jak można to zrobić.

Szkoła językowa online - gdzie szukać lekcji?

Angielski, nauka online, to obecnie jeden z najlepszych i najszybszych sposobów na zwiększanie kompetencji zawodowych. Szkoły takie jak Tutlo.com oferują możliwość nauki o dowolnej porze i praktycznie w każdym dniu tygodnia. Możliwość wyboru nauczyciela, tematu zajęć, sposobu nauki to ogromna swoboda, która pozwala zwiększać nasze kompetencje zawodowe w sposób dopasowany do naszych oczekiwań oraz możliwości. Czasami wystarczy tylko dwadzieścia minut dziennie, aby powtórzyć materiał i porozmawiać z naszym lektorem lub native speakerem. Warto podkreślić, że zajęcia online mogą odbywać się też z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy tylko dostęp do internetu oraz komputer lub smartfon. Czego więcej nam trzeba?

Dlaczego warto rozwijać kompetencje zawodowe?

Wiadomo, że w wielu firmach doświadczenie i umiejętności są wysoko cenione przez kadrę menadżerską. Czasami podszlifowanie języka może wiązać się z awansem, na przykład przejęciem obsługi klientów międzynarodowych, a w niektórych branżach, na przykład w gastronomicznej, szczególnie w miastach turystycznych, znajomość angielskiego wśród kelnerów czy szefów kuchni to obowiązek i norma. Dlatego też decydując się na inwestycję we własne umiejętności, otrzymujemy jednocześnie kartę przetargową, która pozwala nam na negocjacje naszego wynagrodzenia w firmie. Trzeba też mieć na uwadze to, że jeśli nawet w danej chwili nie wykorzystamy języka zawodowo, to możemy przecież używać go w celach prywatnych podczas podróży i wypoczynku. Poza tym pamiętajmy, że gdy języka się wyuczymy, to wystarczy jedynie systematyczne powtarzanie, na przykład gdy zdecydujemy się na korepetycje angielski online. Szczególnie jeśli podczas zajęć skorzystamy z pomocy native speakera i będziemy ćwiczyć konwersację, to możemy być pewni, że nasz angielski mówiony może się znacznie polepszyć.

Angielski online pierwsze kroki

Zaczynając zajęcia w celu poprawienia swojej znajomości języka i podniesienia kompetencji zawodowych, warto sprawdzić, na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy. To znacznie ułatwi nam wybór odpowiednich zajęć. Jak określić swój poziom angielskiego? Większość uczelni online, takich jak wspomniane Tutlo, oferuje odpowiedni formularz na swojej stronie. Test jest krótki, trwa od pięciu do dziesięciu minut i na jego podstawie układany jest nasz plan nauczania. Warto więc w ten sposób rozpocząć podróż do świata zwiększonych kompetencji zawodowych.

Jeśli chcemy przekonać do pokrycia kosztów nauki naszego szefa, to warto pokazać mu, jakie korzyści dla firmy przyniesie to, że będziemy lepiej znać angielski. Warto zapoznać go z możliwościami panelu nauczania, gdzie będzie mógł śledzić nasze postępy i sprawdzić, ile czasu przeznaczyliśmy na naukę. Takie rzeczy potrafią przekonać nawet najbardziej sceptycznego pracodawcę do tego, aby zainwestował w nasz rozwój, a co za tym idzie i w samą firmę. Powodzenia w nauce i w rozwijaniu własnych kompetencji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u