Winietki ślubne w stylu modern glamour - przegląd propozycji

22 czerwiec 2021
Autor:  Artykuł partnera
Winietki ślubne w stylu modern glamour - przegląd propozycji

Korzystanie z winietek to ślubny standard. Nic dziwnego - te drobne akcesoria mogą znacznie ułatwić organizację ceremonii. Jakie winietki wybrać, aby trafić w najnowsze trendy? Sprawdź nasz przewodnik po winietkach i dowiedz się, w jaki sposób można je wykorzystać.

Organizacja uroczystości ślubnej wymaga konsekwencji i sporej dozy logistyki. Jak zrobić to właściwie? Nie ma jednej recepty - są jednak akcesoria i rozwiązania, które zdecydowanie mogą w tym pomóc. Chaos podczas wesela najczęściej powstaje podczas wejścia do lokalu, w którym odbędzie się impreza – zwłaszcza jeśli uczestniczy w niej wiele gości.

Jak rozmieścić winietki ślubne?

Sposób rozmieszczenia winietek ślubnych zależy od indywidualnego wyboru pary – najważniejsze, aby trzymać się jednego kryterium, przygotowując rozkład stołu. Można zrobić to zgodnie ze stopniem pokrewieństwa czy też według wieku. Na blogu firmy Artma celnie opisane są najpopularniejsze metody rozmieszczania winietek ślubnych.

- Najważniejsze miejsce na sali weselnej przypada oczywiście nowożeńcom. Zgodnie z tradycją u ich boku zasiadać powinni rodzice i świadkowie. Dlatego w przypadku klasycznych wesel schemat rozmieszczenia winietek dla gości może wyglądać następująco: panna młoda, ojciec panny młodej, matka pana młodego, świadek oraz pan młody, matka panny młodej, ojciec pana młodego, świadkowa. W zależności od ilości miejsc przy honorowym stole zasiadać mogą także dziadkowie.

WinietkiSponsor22.06.21 1
Winietki ślubne glamour w odcieniach butelkowej zieleni

Dlaczego warto umieścić winietki na stole?

Korzystanie z winietek pozwala w łatwy sposób wskazać gościom ich miejsca przy stole. Dzięki nim para młoda nie musi zajmować się rozmieszczeniem zaproszonych osób na sali osobiście. Warto wykorzystać nie tylko winietki, ale również plan stołu, który powinien zostać umieszczony w widocznym miejscu, przy wejściu na salę. Dzięki niemu goście mogą od razu skierować się w stronę części stołu, przy której znajduje się ich miejsce.

Winietki na wesele mogą również ułatwić pracę kelnerom. Mogą oni stosownie rozdysponować potrawy w zależności od zamówionego menu. System oznaczeń można dobrać różnie – na przykład na podstawie kolorów lub odmiennych motywów.

Najmodniejsze winietki dla gości weselnych glamour - jakie wybrać?

Styl glamour wyróżnia się pięknym błyskiem, jasnymi odcieniami i niezwykle estetycznymi detalami. Białe winietki z motywami kwiatowymi w żywych kolorach oraz złotymi detalami to idealne modne rozwiązanie w duchu glamour. Możesz też wybrać bardziej minimalistyczne rozwiązania - neutralne tło, złota lub srebrna oprawa oraz wyróżniający się font. Szeroki wybór winietek ślubnych można znaleźć tutaj: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/winietki-weselne/.

Jak wypisać winietki dla rodziców i gości?

Wypisywanie winietek ślubnych rządzi się prostymi zasadami. Po pierwsze - należy wypisać gości po imieniu i nazwisku. Choć wydaje się to oczywiste, warto o tym przypomnieć. Pominięcie nazwisk, nawet na małych weselach, może skończyć się chaosem. Kolejna ważna wskazówka to wypisanie osób towarzyszących z imienia i nazwiska. Choć w zaproszeniach używa się sformułowania "osoba towarzysząca", przed uroczystością warto potwierdzić personalia osób, które będą uczestniczyć w uroczystości w tym charakterze.

Ważny jest również sposób wypisywania winietek ślubnych w kontekście wizualnym. Możesz wybrać wydruk - ten gwarantuje najlepszą klarowność, dzięki czemu goście łatwiej odnajdą swoje miejsca przy stole. Ręcznie wypisywane winietki również mogą być czytelne jeśli zadbasz o odpowiednią wielkość czcionki. Im mniej zawijasów i szczegółów, tym lepiej - warto zachować odstępy między literami i trzymać się fontów bezszeryfowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u