W jaki sposób czyścić chłodziarko-zamrażarkę?

06 wrzesień 2021
Autor:  Artykuł partnera
W jaki sposób czyścić chłodziarko-zamrażarkę?

Posiadanie nowoczesnej chłodziarko-zamrażarki to duży przywilej, ale również kilka obowiązków. Jednym z tych najważniejszych jest jej dokładne czyszczenie - dzięki temu Twoje produkty pozostaną świeże, a we wnętrzu urządzenia nie będzie dochodzić do rozprzestrzeniania się bakterii i pleśni. Regularne i prawidłowe mycie pozwoli Ci także przedłużyć żywotność sprzętu. Jak czyścić chłodziarko-zamrażarkę? Oto kilka sprawdzonych wskazówek!

Jak czyścić wnętrze chłodziarki i zamrażarki?

Zanim w ogóle rozpoczniesz czyszczenie, powinieneś odłączyć urządzenie od zasilania i wyciągnąć z niego wszystkie produkty. Aby prace przebiegały sprawnie i skutecznie, warto także wyjąć półki i szuflady - w ten sposób dokładnie usuniesz z nich zabrudzenia i łatwiej będzie Ci zadbać o wnętrze urządzenia.

Zacznijmy od wspomnianych półek i szuflad. Ich czyszczenie nie jest trudne – wystarczy zaopatrzyć się w gąbkę, płyn do mycia naczyń i odrobinę wody. Umyj je bardzo dokładnie, usuwając resztki jedzenia i wszelkie plamy oraz zanieczyszczenia, a następnie wytrzyj do sucha za pomocą ręcznika papierowego. Samo wnętrze chłodziarki warto czyścić sodą oczyszczoną rozpuszczoną w ciepłej wodzie. Zamocz w niej gąbkę i postępuj podobnie, jak w przypadku półek i szuflad - nie pomiń żadnego miejsca i nie zapomnij o wewnętrznej stronie drzwi oraz uszczelkach. Mycie zamrażarki jest równie proste, o ile posiadasz urządzenie z systemem No Frost. W innym wypadku powinieneś najpierw ją rozmrozić.

Pamiętaj! Do czyszczenia chłodziarko–zamrażarki nie używaj silnych detergentów i nie zeskrobuj resztek jedzenia czy lodu. Nie zapominaj również o tym, by regularnie sprawdzać termin przydatności do spożycia przechowywanych w chłodziarce produktów – dzięki temu unikniesz rozprzestrzeniania się groźnych drobnoustrojów, a utrzymanie urządzenia w czystości będzie o wiele prostsze.

Nie zapominaj o obudowie i skraplaczu!

Obudowę chłodziarko–zamrażarki również możesz myć za pomocą gąbki nasączonej wodą i delikatnym płynem do mycia naczyń.

Warto pamiętać także o skraplaczu, którego czystość jest gwarancją efektywnego chłodzenia. Jego czyszczenie jest bardzo proste – wystarczy zastosować do tego miotełkę albo szczotkę.

Jak często myć chłodziarko-zamrażarkę?

Producenci zalecają mycie urządzenia raz na miesiąc, jednak w trakcie normalnej eksploatacji i regularnego dbania o wnętrze, w zupełności wystarczy czyszczenia jej raz na 2–3 miesiące.

Jeżeli chcesz, aby utrzymanie sprzętu w czystości było łatwiejsze, postaw na takie rozwiązanie, które zostało wyposażone w dodatkowe funkcje. Np. chłodziarko–zamrażarka wolnostojąca LNC7ME32X2 z serii 600 marki Electrolux posiada system MultiFlow, zapewniający wydajny przepływ powietrza i jest gwarancją świeżości produktów, a także szuflady Extra Chill, które pozwalają na utrzymanie niższej temperatury oraz zachowanie dłuższej przydatności do spożycia wędlin czy serów.

Doskonałym rozwiązaniem może być także mata antypleśniowa – zapobiegnie ona nie tylko rozwojowi pleśni, ale również ochroni Cię przed nieprzyjemnymi zapachami dochodzącymi z wnętrza chłodziarko-zamrażarki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u