Dlaczego warto kupować dziecku ciastolinę?

21 marzec 2022
Autor:  Artykuł partnera
Dlaczego warto kupować dziecku ciastolinę? Pixabay

Zabawek dziecięcych jest na rynku co nie miara. Wielu rodziców zastanawia się, jaki model będzie odpowiedni dla ich pociechy, by sprawił radość, a jednocześnie dawał możliwość kreatywnej zabawy. Pytanie, którą zabawkę wybrać spośród tak dużego asortymentu, pozostaje w głowie rodziców i bliskich, chcących obdarować nią dziecko. Istnieją jednak takie uniwersalne akcesoria, które sprawdzą się niemal dla każdego dziecka np. ciastolina. Zabawa z jej udziałem daje tyle korzyści, co 25 spinów bez depozytu dorosłym grającym w kasyno online. Co zatem sprawia, że warto kupować ciastolinę dzieciom?

Masa z przypadku

W latach 20-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych istniała masa służąca do czyszczenia tapet z sadzy. Jak to często bywa, produkt ten miał przejść do lamusa, gdyż na skutek postępu w latach 50- tych odejść z rynku miały piece węglowe na rzecz wersji gazowych. Rodzinna firma Josepha i Noaha McVicker chyliła się ku upadkowi, jednak przypadkowe zdarzenie zmieniło jej los. Bratowa właścicieli pracująca w przedszkolu potrzebowała czegoś do zrobienia ozdób choinkowych, a że kitu czyszczącego było w nadmiarze, zabrała go do swojej pracy. Ozdoby wyszły wspaniałe, a same dzieci zachwyciły się masą plastyczną tak bardzo, iż w krótkim czasie nastąpiła zmiana branży owej firmy. Aby zabawa dzieci była bezpieczna, usunięto lub zmieniono niektóre składniki, dodano różnorodne barwniki, przyjemny zapach i gotowe. Od tej chwili produkt nosił nazwę Play-doh, która po tylu latach nadal istnieje na rynku i ma się znakomicie. Dokładny skład ciastoliny jest tajemnicą handlową, którą zna jedynie jej właściciel. Obecnie jest nim marka Hasbro, która ma pod swoimi skrzydłami wiele rozmaitych zabawek dla młodszych i starszych.

Kolorowy zawrót głowy

Masa Play-doh, czy inna tego typu ciastolina, jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Jest delikatniejsza w dotyku i użyciu niż standardowa plastelina, dlatego też tak chętnie jest kupowana i polecana. Malutkie rączki mogą swobodnie ugniatać masę, lepić z niej dowolne kształty. Zachwycają również żywe kolory, które oddziałują na dziecięce zmysły. Także starsze dzieci przepadają za tworzeniem kreatywnych form z wielobarwnej i pachnącej masy. Wykorzystywana jest ona na przeróżnych zajęciach dla dzieci, w świetlicach i przedszkolach, gdzie przydaje się do zabaw statycznych. Pomysłów na lepienie z ciastoliny jest nieograniczona ilość, gdyż tak naprawdę można z niej wyczarować wszystko. W sprzedaży są pojemniki z masą większe lub kilka mniejszych w jednym opakowaniu. Dodatkowo w zestawach ciastoliny dostępne są przeróżne akcesoria, dzięki którym zabawa jest ciekawsza i trwa o wiele dłużej. Do wyboru mamy zestaw "Dentysta", "Lodziarnia", "Grill", "Fabryka czekoladek", "Makaronowa zabawa", "Kasa fiskalna", "Szalony fryzjer" i wiele innych.

Lepienie i więcej

Jak wspomniano, z masy ciastolinowej można ulepić cały świat. Zabawa z tą masą wzbogaca wyobraźnię i kreatywność. Dzięki niezwykłej plastyczności łatwo przybiera pożądany kształt, a dziecięca ręka nie męczy się zbyt szybko przy jej ugniataniu. Jest to ważne, ponieważ im dłuższa zabawa, tym bardziej dziecko ćwiczy swą sprawność manualną. Niby zwykła zabawka, a jednak może znacząco wpłynąć na małą motorykę u dziecka i jego sprawność w przyszłości. Ściskanie, zgniatanie, rolowanie, modelowanie palcami przyczynia się znacząco do późniejszej nauki pisania, rysowania, samodzielnego zawiązywania sznurowadeł itp. Wszystkie te czynności wymagają precyzji, a także skupienia, a te jakości można zdobyć i wyćwiczyć właśnie podczas zabawy z ciastoliną. Dlatego też ma ona swoje stałe miejsce w wielu domach, gdzie co dzień rozkwita coraz to bujniejsza kreatywność i sprawność.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u