Słuchawki nauszne czy douszne - które wybrać?

01 kwiecień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Słuchawki nauszne czy douszne - które wybrać?

Które słuchawki warto wybrać? Lepszym rozwiązaniem będą słuchawki nauszne czy douszne? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury!

  1. Jakie słuchawki nauszne wybrać?
  2. Dla kogo słuchawki douszne?

Chcesz mieć pewność, że kupisz odpowiednie słuchawki dla siebie? Już teraz sprawdź, jakie rozwiązania można aktualnie znaleźć na rynku. Pamiętaj, że kupując słuchawki, nie zwraca się uwagi tylko i wyłącznie na ich brzmienie. Jest szereg innych, równie ważnych czynników, których nie powinno się ignorować. Jakie słuchawki nauszne wybrać? U kogo sprawdzą się słuchawki douszne? Lepszą opcją są modele bezprzewodowe czy przewodowe? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Jakie słuchawki nauszne wybrać?

Jakie słuchawki nauszne warto wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy w pierwszej kolejności przypomnieć, jakie rodzaje słuchawek nausznych można znaleźć na rynku. Standardowe słuchawki tego rodzaju połączone ze sobą pałąkiem z tworzywa sztucznego nakłada się na uszy. W przypadku pałąka warto decydować się na takie rozwiązania, w których element ten jest regulowany.

Dostępne na rynku słuchawki nauszne mogą mieć różną konstrukcję obudowy głośników. Biorąc to kryterium pod uwagę, wyróżnia się słuchawki nauszne otwarte, zamknięte i półotwarte. Jeśli zależy Ci na tym, aby muzykę nie zakłócały dźwięki otoczenia, najlepszym rozwiązaniem będą modele zamknięte. Z reguły wariant ten generuje mocniejszy bas. Słuchawki nauszne otwarte w większości przypadków gwarantują lepszą jakość dźwięku, ale nie sprawdzają się w hałaśliwym otoczeniu. Do ich wad zalicza się także gorszą jakość basu. Półotwarte natomiast łączą w sobie zalety obu wyżej wspomnianych rozwiązań. Lepiej odwzorowują dźwięki o średnich i wysokich tonach, a dodatkowo gwarantują optymalny przepływ powietrza. Dzięki temu nasze uszy nie męczą się tak, jak zwykle dzieje się przy słuchawkach zamkniętych.

Słuchawki nauszne wybierają z reguły te osoby, którym zależy na dobrej jakości dźwięku i dla których mobilność nie jest aż tak ważna.

Dla kogo słuchawki douszne?

Drugim, równie popularnym rozwiązaniem są słuchawki douszne. W porównaniu ze słuchawkami nausznymi gwarantują nieco niższą jakość muzyki, a to ze względu na mniejsze membrany. Aktualnie na rynku znajdziesz słuchawki dokanałowe oraz douszne. Te pierwsze umieszcza się głębiej w przeciwieństwie do standardowych dousznych, a mianowicie w kanale naszego ucha. To sprawia, że precyzyjniej izolują każdy dźwięk z otoczenia. W połączeniu ze szczelnie zatykającymi ucho gumowymi wkładkami słuchawki dokanałowe gwarantują wyraźniejszy dźwięk oraz bardziej odczuwalny bas. Do zalet zalicza się także fakt, że rzadziej wypadają z uszu w przeciwieństwie do klasycznych słuchawek dousznych. Oczywiście słuchawki dokanałowe nie są pozbawione wad. Najważniejszym minusem jest to, że nie powinno się w nich słuchać głośno muzyki, ponieważ mogą po pewnym czasie pojawić się problemy ze słuchem.

Słuchawki douszne nieco gorzej radzą sobie z izolacją dźwięków otoczenia, ponieważ nie wkłada się ich tak głęboko, jak wariant dokanałowy. Musisz liczyć się zatem z tym, że dźwięk w głośnym środowisku będzie mniej wyraźny.

Douszne słuchawki to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym zależy na mobilności. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, także można bez problemu nosić je nawet w kieszeni. Poleca się je nie tylko tym osobom, którzy używają słuchawek podczas podróży, ale także w trakcie aktywności. Nowoczesne słuchawki nauszne bezprzewodowe są tak projektowane, że nie powinny wypadać.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u