Fight Night 204 - emocje, których się nie zapomina!

19 kwiecień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Fight Night 204 - emocje, których się nie zapomina!

Napięta sytuacja polityczna odbija się też na świecie sportu, co najlepiej widać po zawodnikach oraz emocjach towarzyszących takim wydarzeniom, jak Fight Night 204. Po decyzji UFC o pozostawieniu na ringu rosyjskich zawodników, emocje sięgnęły zenitu. Takie postawienie sprawy przez UFC zakłady bukmacherskie również musiały uwzględnić w swoich ofertach.

Wydarzenie wieczoru

Naprawdę zawrzało dopiero podczas finału wieczoru, kiedy na ringu mieli się spotkać Aleksander Wołkow z Tomem Aspinallem. To właśnie na tę okazję szykował się specjalnie ściągnięty jako rezerwa Marcin Tybura. Ostatecznie nie stanął do walki, chociaż został zważony. Miał jednak najlepsze miejsce do obserwowania, jak Rosjanin dostaje baty i przegrywa już na samym początku spotkania. Decydującym o zwycięstwie chwytem była dźwignia założona na rękę. Po czymś takim Wołkow mógł się już tylko poddać. Z kolei Aspinall odniósł w ten sposób swoje piąte z rzędu zwycięstwo, co pretenduje go do walki o pas w niedługim czasie.

Ta noc należała do kobiet

O zdecydowanie lepsze widowisko pokusiły się wojowniczki występujące na Fight Night 204. Na macie naprzeciwko siebie znalazła się Molly McCann i Luana Carolina. Zaprezentowały znacznie więcej, niż szkolne przepychanki - McCann zaserwowała swojej przeciwniczce obrotówkę łokciem i tym samym powaliła ją nieprzytomną na matę. Ten cios prosto w szczękę przypieczętował zwycięstwo Molly w mistrzowskim stylu, pokazując, kto tak naprawdę ma ikrę.

Mistrz krótkodystansowy

Mówiąc o tej niesamowitej nocy, nie można pominąć występu Muhammada Mokaeva. To on dostarczył na gali UFC zakładom bukmacherskim największe emocje, posyłając na matę Cody'ego Durdena już w 58 sekundzie rywalizacji. Zwycięską techniką w jego przypadku była gilotyna.

Fight Night 204 czy Fight Night 203 - gdzie były większe emocje?

Niewiele mniej komentarzy pojawiało się w sieci na temat głównego spotkania wieczoru, jakie miało miejsce w Las Vegas, na ringu UFC Apex. Gwiazdami wieczoru w wadze półciężkiej byli Thiago Santos i Magomed Ankalaev. Ta walka zdecydowanie należała do Ankalaeva – wygrał ją jednogłośną decyzją.

Tego samego wieczoru na ringu starli się również Song Yadong, Marlon Moraes, Sodiq Yusuff, Alex Caceres, Khalil Rountree, Karl Roberson, Drew Dober, Terrance KcKinney, Alex Pereira i Bruno Silva. Rountree, Dober i Yadong wygrali przez ciosy w pierwszej rundzie, zaś Yusuff i Pereira przez jednogłośną decyzję.

Według obserwatorów gala Fight Night 203 była jednym z lepszych widowisk, jakie można było oglądać w ostatnim czasie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u