Czym jest polisolokata i jak wycofać z niej swoje pieniądze?

28 kwiecień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Czym jest polisolokata i jak wycofać z niej swoje pieniądze?

Miały być bezpieczne i pozbawione ryzyka, a w rzeczywistości wyglądają dokładnie odwrotnie. Na polisolokaty "skusiło się" wielu Polaków i obecnie problem wyjścia z niekorzystnej umowy dotyczy znacznego ich procentu. Jak poradzić sobie z niechcianą umową ubezpieczenia, jeżeli i nas dotyczy ta sytuacja? Co zrobić, aby nie dotyczyły nas opłaty likwidacyjne?

  1. Czym jest polisolokata?
  2. Vienna Life rezygnacja - jak pozbyć się polisolokaty?
  3. Spór z Towarzystwem Ubezpieczeniowym - jak odzyskać swoje pieniądze?
  4. O czym pamiętać decydując się na wyjście z polisolokaty?

Czym jest polisolokata?

Co do zasady polisolokaty są finansowym produktem, który często okazuje się być niekorzystny dla klienta. Były one sprzedawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako rodzaj produktu ubezpieczeniowego z elementem inwestycyjnym. Według twórców miały one być obarczone niskim ryzykiem, bezpieczne i odpowiadać klasycznej lokacie bankowej. W rzeczywistości wielu przedstawicieli oferujących tego typu usługę stosowało tzw. misselling, czyli naganne i niedopuszczalne praktyki, które wprowadzały odbiorcę w błąd. Wiele polisolokat zawiera również niedozwolone postanowienia umowne, które wprost działają na niekorzyść klienta.

Vienna Life rezygnacja - jak pozbyć się polisolokaty?

Jeżeli chcemy pozbyć się polisolokaty, przede wszystkim musimy bardzo dokładnie przeanalizować postanowienia umowy zawieranej z towarzystwem ubezpieczeniowym, które nam jej udzieliło. Dzięki temu będziemy świadomi, jakie rodzaje kar mogą zostać na nas nałożone za jej zerwanie - chodzi tu szczególnie o obecność opłaty likwidacyjnej, ukrytej także pod zapisem świadczenie wykupu. Szczególnie na tę ostatnią powinniśmy zwrócić uwagę, ponieważ niektóre towarzystwa ustanawiały jej wartość nawet na 100% wartości posiadanego rachunku. Na zawarcie umowy ubezpieczenia na życie z UFK (polisolokatą) zdecydowało się aż 5 milionów Polaków, w związku z czym nie jesteśmy odosobnieni z naszym problemem. W przypadku ubezpieczenia Vienna Life zdecydowanie warto skorzystać z profesjonalnej pomocy - umowy towarzystwa już wcześniej zostały przeanalizowane przez UOKiK i wykryto w nich nieprawidłowości. Działając w porozumieniu ze specjalistą jesteśmy w stanie wykorzystać ten fakt i odzyskać całą kwotę stanowiącą wartość rachunku umowy.

Spór z Towarzystwem ubezpieczeniowym - jak odzyskać swoje pieniądze?

Jeżeli chcemy zrezygnować z polisolokaty, przede wszystkim nie powinniśmy postępować pochopnie. Odstąpienie od tego produktu finansowego jest równoznaczne z koniecznością wypłaty świadczenia wykupu. Należy pamiętać, że rezygnacja z ubezpieczenia na życie z UFK jest procesem delikatnym, przy którym zdecydowanie przyda nam się profesjonalna pomoc. Nie wahajmy się poprosić o pomoc kogoś specjalizującego się w tej dziedzinie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-skandia/.

O czym pamiętać decydując się na wyjście z polisolokaty?

Chociaż wyjście z polisolokaty nie jest skomplikowane, to jednak musimy się liczyć z opłata likwidacyjną. Przy odpowiednim podejściu oraz rozwadze możemy uzyskać jej zwrot. Należy pamiętać o terminach przedawnienia się roszczeń i wystąpić z roszczeniem w odpowiednim czasie. Dobrą praktyką jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który przygotuje wszelkie pisma i poprowadzi sprawę do uzyskania prawomocnego orzeczenia. Następnie dopilnuje zwrotu środków przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u