12 cech bardzo wrażliwej osoby

29 kwiecień 2022
Autor:  Artykuł partnera
12 cech bardzo wrażliwej osoby

Na świecie istnieje wiele typów ludzi. Jednak niektórzy są tak wrażliwi, że łączą wydarzenia zachodzące w ich życiu ze swoimi emocjami. Emocje te są tak intensywne, że można je dostrzec także w ich zachowaniu. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, co się stało z tą osobą i dlaczego zachowuje się w ten sposób, ponieważ nie potrafiła się ona nawet poprawnie komunikować. Ludzie ci nie są źli ani nie robią tego celowo. Ich zachowanie jest często związane z ich przeszłymi doświadczeniami lub obecnymi okolicznościami, przez które przechodzą. W większości przypadków nie są w stanie samodzielnie rozwiązać tych problemów.

Zauważono również, że osoby bardzo wrażliwe przechodzą depresję lub mają napady lęku. Dzieje się tak, ponieważ czują, że nikt nie jest w stanie zrozumieć, przez co przechodzą. Czują się osamotnione i bezradne w swojej sytuacji, co prowadzi je do depresji i stanów lękowych. Natomiast nie zawsze tak jest - wiele takich osób prowadzi normalne życie. Oto 12 cech bardzo wrażliwych osób.

Zawsze łączą wydarzenie z jakąś emocją

Osoby te z łatwością łączą każde wydarzenie z emocją i to z dużą intensywnością. Czasami widzimy, jak wrażliwi znajomi łączą emocje z mało istotnymi wydarzeniami, takimi jak śmierć kogoś w filmie, zakończenie programu telewizyjnego itp. Odzyskiwanie pozytywnych emocji w takiej sytuacji może im zająć nawet kilka dni. Zapewne nie jedna kobieta potwierdzi, że była świadkiem tego, jak jedna z jej koleżanek, płakała po dramacie telewizyjnym. Ta nadwrażliwość nie jest pozytywem, ponieważ w mózgach takich osób, może dojść do bezpowrotnych przemian.

Opanowały umiejętność uciekania

Ten punkt odnosi się do filmu „Uciekająca panna młoda”, w którym główna bohaterka Maggie Carpenter zostawiła swojego narzeczonego stojącego przed ołtarzem. Bała się, że jeśli wyjdzie za mąż za niewłaściwą osobę, to jej życie będzie koszmarem. Za każdym razem uciekała, bojąc się, że jej decyzja nie jest słuszna. Bez wątpienia postać Maggie zaprezentowała cechę, jaką posiadają najbardziej wrażliwe osoby w społeczeństwie.

Wykluczają się ze społeczeństwa

Osoby bardzo wrażliwe najczęściej trzymają się na uboczu z powodu strachu przed osądzeniem przez innych ludzi. Obawiają się, że ludzie będą się z nich śmiać, drwić z nich lub nie zaakceptują ich w swoich grupach. A jeśli już są w grupie, to z reguły wypierają się, gdy tylko ktoś rzuci o nich jakiś komentarz. Czują się lepiej, gdy są sami.

Z tego samego względu wiele wrażliwych osób odwiedza witryny hazardowe. Kasyna w obecnych czasach proponują nowym graczom bonusy kasynowe bez depozytu, więc jest to jeszcze bardziej sprzyjające miejsce. Na stronach kasyn osoba wrażliwa znajdzie ukojenie, ponieważ może się tam dobrze bawić, grając w gry od topowych dostawców. Przykładowe gry, jakie można spotkać w bibliotece kasyna to:

 Tytuł  Producent
 40 Super Hot  EGT Interactive
 Crusader  ELK Studios
 Goldstruck  High 5 Games
 Wheel of time  Evoplay
Cleopatra IGT

Jednakże warto nadmienić, że hazard uprawiany przez osoby wrażliwe może skończyć się naprawdę tragicznie. Potencjalna porażka może doprowadzić do tak skrajnych emocji, że osoby takie mogą jeszcze bardziej popaść w problemy.

Artystyczny umysł

Osoby bardzo wrażliwe potrafią odczuwać to, co czują inni, co sprawia, że ich kreatywność sięga zenitu. Wyzwalają swoje emocje poprzez malarstwo, muzykę lub cokolwiek, co jest związane ze sztuką. Potrafią rozpoznać dobrą sztukę po samym spojrzeniu na nią. Ponieważ są tak zorientowane na szczegóły, potrafią zwrócić uwagę na naprawdę zadziwiające drobne szczegóły w dziele sztuki, które ludzie przeoczają i zadają sobie pytanie: „Dlaczego tego nie zauważyłem?”.

Bardzo intuicyjne

Większość z nas ma jakąś intuicję, ale osoby bardzo wrażliwe mają naprawdę wspaniały rodzaj intuicji. To tak, jakbyśmy potrafili odgadnąć lub przewidzieć niemal 99,9% rzeczy. Jeśli coś się wydarzy lub jaki będzie następny ruch drugiego człowieka. Osoba wrażliwa potrafi to przewidzieć z wyprzedzeniem.

Łatwo je zranić

Osoby te myślą sercem, a ponadto każdą drobną sprawę biorą sobie do serca. Ludzie zawsze radzą im, by nie brali niczego do siebie i nie zastanawiali się nad czymś zbyt długo, ponieważ łatwo ich zranić. Sarkastyczne i prostolinijne komentarze mogą ich zranić jak nic innego. Zranienie jest tak głębokie, że może się to dla nich skończyć kilku godzinnym płaczem. Wrażliwe osoby mogą zostać zranione poprzez:

  • złośliwe komentarze;
  • sarkastyczne żarty;
  • niedotrzymywanie słów;
  • brak empatii;
  • krytyczną opinię.

Pełni dramatyzmu lub zupełnie go nieposiadający

Osoby wrażliwe mogą wywoływać dramaty z byle powodu lub nie wywoływać ich wcale. Mówiąc o dramatyzowaniu, mamy na myśli osoby bardzo wrażliwe, które mogą dosłownie płakać przy ludziach, nie wiedząc o żadnych konsekwencjach. Ponieważ dla nich ważniejsze jest wylanie emocji w danej chwili niż czekanie na odpowiedni moment, by je okazać. Czasami mogą nawet postępować dokładnie odwrotnie. Mogą całkowicie zamknąć się w sobie i unikać rozmowy lub reagowania na jakiekolwiek kwestie czy okoliczności.

Nienawidzą głośnych dźwięków i przemocy

Co więcej, osoby wrażliwe to istoty miłujące pokój. Pójście na koncert zespołu hard-rockowego nie jest ich ulubionym zajęciem. W ogóle nie tolerują hałasu i wolą spokojne miejsca. Ponadto nie znoszą przemocy. Nie znoszą brutalnych filmów ani niczego, co jest denerwujące i niepokojące. Obie te rzeczy do nich nie przemawiają.

Nie podejmują dobrych decyzji

Z powodu niemożności poradzenia sobie z sytuacją w praktyce nie są dobrymi decydentami. Stresuje ich, gdy muszą sami o czymś decydować. Obawiają się, że jeśli coś pójdzie nie tak, nie będą w stanie sobie z tym poradzić. Niezależnie od tego, czy chodzi o wybór dania w restauracji, czy o decyzję, który kolor będzie lepiej wyglądał na ich ścianie, zawsze zajmuje im to trochę więcej czasu. Trudniej jest im określić, co jest dobre, a co złe. W większości przypadków oddają podejmowanie decyzji komuś innemu.

Zawsze szukają pokoju

Znalezienie spokoju jest jednym z najważniejszych priorytetów w ich życiu. Ich wewnętrzne ja jest ich kryjówką. To często prowadzi ich w stronę duchowości. Porusza ich duchowość i wszystko, co pomaga im odnaleźć wewnętrzny spokój. Ich dusza zawsze poszukuje spokoju, ponieważ ich umysł stale pracuje z emocjami.

Mają trudności z zarządzaniem wieloma zadaniami

Osoby o dużej wrażliwości są przytłoczone, gdy powierza im się różne zadania w tym samym czasie. Mogą stać się niespokojne lub zestresowane, co w efekcie prowadzi do obniżenia ich produktywności. Osoby wrażliwe nie potrafią też uszeregować zadań pod względem ważności w zależności od wymagań, jeśli wyznaczony jest termin ich wykonania.

Krytyka nie jest dla nich

Zwykle zdrowa krytyka jest konieczna dla rozwoju człowieka. Jednak osoby bardzo wrażliwe nie potrafią przyjąć żadnej krytyki z niczyjej strony. Zrobią wszystko, byle tylko nie dać się krytykować, ponieważ wiedza, że będzie to miało na nie silniejszy wpływ. Warto być świadomym tego, że znajoma osoba jest bardzo wrażliwa, ponieważ potencjalna krytyka w jej stronę może zakończyć nawet najlepiej zapowiadającą się znajomość. Jest to po prostu coś, z czym nie mogą wygrać.

Podsumowanie

Czy posiadasz wymienione powyżej cechy osoby bardzo wrażliwej? Może masz takich znajomych? Niezależnie jaka jest Twoja odpowiedź, chcemy Ci powiedzieć jedną rzecz: nie słuchaj ludzi, którzy mówią o Tobie źle lub próbują Ci umniejszyć i po prostu uwierz w siebie. Nikt na tym świecie nie jest doskonały, a ten, kto twierdzi, że jest doskonały, żyje w kłamstwie. Jeśli masz wyżej wymienione cechy osoby bardzo wrażliwej, może to być spowodowane wydarzeniami, które miały miejsce w Twoim przeszłym życiu i możesz nie być w stanie z nich wyjść. Prawdopodobnie jest tak w większości przypadków.

Wrażliwi ludzie nie są ani szaleni, ani nie cierpią na jakąś chorobę psychiczną. Są normalnymi ludźmi jak my wszyscy. Jedyną rzeczą, która ich różni, jest niezdolność do zrównoważenia emocji w pewnych momentach. Ludzie naśmiewają się z nich za ich plecami, a czasem stają się nieuprzejmi. Osoby wrażliwe często słyszą takie zdania: „O rany! Nie bierz tego do siebie”, „Kochanie, nie bierz tego do siebie”, „Kochanie, po prostu za dużo myślisz”, „Dlaczego tak bardzo się tym przejmujesz?”. W rzeczywistości tego typu zdania i pytania sprawiają, że osoby te stają się bardziej bezbronne. Jeśli naprawdę chcemy im pomóc, lepiej przestańmy ich pytać lub mówić im, że są nadmiernie emocjonalne. Pamiętajmy również o pozytywnych cechach takich osób, od których należą:

  • empatia;
  • kreatywność;
  • świadomość człowieczeństwa;
  • życzliwość;
  • asertywność.

Niezależnie od tego, kogo spotkamy na swojej życiowej drodze, warto być wyrozumiałym. Każdy walczy ze swoimi demonami, które zazwyczaj są ukryte. Można powiedzieć, że wrażliwi ludzie mają jeszcze trudniej, ponieważ ich emocje się potęgują, natomiast są one tego bardziej świadome, dlatego też często potrafią wychodzić z problemów w bardzo krótkim czasie.

Traktuj wszystkich z uwagą i szacunkiem, nawet tych, którzy nie są wobec Ciebie mili, nie dlatego że są zacnymi ludźmi, ale dlatego, że Ty jesteś zacnym człowiekiem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u