Najlepsze gry 2021 roku

05 maj 2022
Autor:  Artykuł partnera
Najlepsze gry 2021 roku

Przez większość 2021 roku sporo osób wybierało kasyno online blik dostępne w kasynach. Jednak wiele innych osób bardziej wolało grać na komputerze czy konsoli. W minionych 12 miesiącach pojawiło się sporo ciekawych gier, więc chcielibyśmy przyjrzeć się tym najlepszym.

Resident Evil Village

Resident Evil Village to gra, która zgarnęła najważniejsze wyróżnienia podczas Golden Joystick Awards 2021, jak i w kilku innych prestiżowych nagrodach. Nie dziwi nas ten fakt, gdyż to zdecydowanie jedna z najlepszych gier ubiegłego roku. To zarówno świetne nawiązanie do najlepszych odsłon serii, jak i kilka nowości, które wprowadziły Village na zupełnie inny poziom. W tej produkcji ponownie wcielamy się w Ethana Wintersa, którego córka zostaje porwana. Trop prowadzi do Rumunii, do pewnej wioski, w której to grasują potwory, jak i rządzą wampiry. Szczególne wrażenie w grze robi kultowa już teraz Lady Dimitrescu. Wielu graczom bardzo spodobał się mroczny i gotycki klimat, sporo grozy. Capcom tylko udowadnia, że nie tylko można przez lata trzymać dobry poziom, lecz nawet tworzyć coraz lepsze gry z tej samej serii

It Takes Two

It Takes Two to zdecydowanie najlepsza kooperacyjna gra roku, w której wspólna zabawa i wzajemna pomoc prowadzi do celu. Tytuł od Hazelight zdobył nagrodę gry roku podczas The Game Award 2021. Mamy tutaj do czynienia z historią dziewczynki, której skłóceni rodzice mają się niedługo rozwodzić. Tworzy ona pewnego wieczoru dwie figurki, które mają symbolizować jej rodziców. Na drugi dzień w wyniku tajemniczych mocy rodzice budzą się pod postacią tych figurek. Dowiadują się, że muszą z pomocą doktora Hakima, magicznej książki, odnaleźć sposób na wydostanie się z figurek, a przy okazji również, być może uratowanie swojego związku. It Takes Two to zdecydowanie świetna gra dla dwóch osób.

Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium to spora niespodzianka w 2021 roku. Gra ta ukazała się bowiem pierwotnie 2 lata wcześniej, jednak jej specjalna wersja stała się najlepiej ocienianą grą 2021 roku w serwisie Metacritic. Wprowadzono tu kilka nowych misji, postaci i miejsc, polską wersję językową, jak i nawet dubbing. Kilka mniejszych usprawnień przyczyniło się do tego, że zyskaliśmy produkt kompletny. To świetna gra, w której wcielamy się w wypalonego i znudzonego życiem detektywa. Otrzymuje on sprawę związaną z linczem w nadmorskim mieście. Zadanie to może przywrócić go do łask bądź zaprowadzić na samo dno.

Deathloop

Deathloop to zdecydowanie jedna z najlepszych strzelanek ostatnich lat, jak i ciekawy projekt. Naszym bohaterem jest zabójca imieniem Colt, który znajduje się na pewnej wyspie. Wpada tu niestety w pętlę czasową, gdzie będzie musiał przeżywać ten sam dzień na nowo. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie 8 celów, co przerwie wspomnianą pętlę. Ponadto naszą przeciwniczką będzie inna zabójczyni, która starać się będzie nam przeszkodzić w misji. Dzięki opcji powtarzania dnia możemy uczyć się ruchów przeciwników, co pomoże nam w ich eliminacji.

Forza Horizon 3

Nie da się ukryć, że najlepsza gra wyścigowa 2021 roku to właśnie Forza Horizon 5. To przede wszystkim fantastyczna grafika, otwarty świat, jak i ponad 500 różnych pojazdów do wyboru. Akcja dzieje się w Meksyku, gdzie mamy do czynienia zarówno z wyścigami ulicznymi, jak i również w trudnym terenie. Dano nam tutaj możliwość sporego tuningu i modyfikacji pojazdów, co sprawia, że rozgrywka jest jeszcze bardziej wciągająca. Możemy tu ścigać się z przeciwnikami, wykonywać różne misje.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u