5 powodów, dlaczego warto grać w kasynach bitcoinem

11 maj 2022
Autor:  Artykuł partnera
5 powodów, dlaczego warto grać w kasynach bitcoinem

Kryptowaluty i kasyna internetowe łączy bardzo wiele czynników. Pierwszym z nich jest pewna doza kontrowersyjności, która wynika głównie z niewiedzy ludzi na dany temat. Druga to losowość - w końcu wahania wartości kryptowalut są często nieprzewidywalne i można z dnia na dzień wzbogacić się o kilkadziesiąt procent. Okazało się, że zapewnienie graczom dostępu do kryptowalut sprawi, że coraz więcej osób zacznie po nie sięgać ze względu na o wiele przystępniejsze warunki transakcji.

Dlatego w ostatnich latach w kasynach możemy zaobserwować regularnie pojawiające się metody płatnicze, powiązane przede wszystkim z Bitcoinem, ale także z innymi popularnymi elektronicznymi walutami. Jednym z kasyn, które kładzie bardzo silny nacisk na rozwój swojego systemu płatności, jest Ice Casino. Zawsze warto tam zajrzeć, bo twórcy starają się utrzymać swoją bankowość na najwyższym poziomie.

Oczywiście zalet korzystania z kryptowalut jest znacznie więcej, niż dwa wyżej wymienione czynniki i większość z nich opiera się na o wiele sensowniejszych kwestiach. Oto 5 najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zabawę w kasynie z Bitcoinem.

Anonimowość transakcji

Sporym problemem dla części graczy jest to, że chcą być anonimowi, a każdy przelew pieniędzy pozostawia po sobie wyraźne ślady, które można odczytać nawet wiele lat po jego wykonaniu. W przypadku realizacji transakcji w bitcoinach ten problem nie występuje.

Bitcoin to zdecentralizowana sieć walutowa, która nie jest kontrolowana przez żaden organ nadrzędny. Oznacza to, że każdy użytkownik jest jakby swoim własnym bankiem i nikt nie może wejrzeć w jego saldo, czy sprawdzić, jakich dokonał transakcji. Dlatego realizując przelew w tej kryptowalucie, można nawet porównać to do wymiany pieniędzy w gotówce - z ręki do ręki, co w rzeczywistym świecie robi się w sytuacji, kiedy ktoś również nie ma zamiaru pozostawiać śladu po tym, że przekazał komuś/przyjął od kogoś pieniądze.

W ten sposób kryptowaluty idealnie wpisują się w ideę anonimowości w Internecie, której do niedawna tak bardzo brakowało.

Dostępność i przystępność

Bitcoin staje się powoli uniwersalnym systemem płatności bez względu na region, w którym chce się realizować transakcję. Na świecie działają setki banków, portfeli elektronicznych i innych sposobów na przesyłanie pieniędzy, ale raczej nikomu nie uda się wskazać takiej opcji, która pojawiałaby się w każdym regionie na świecie i zapewniała taką swobodę, że jej użytkownik będzie pewien, że bez względu na miejsce, będzie mógł zapłacić.

Kasyna internetowe mogą pochodzić z różnych regionów świata, co wpływa na rodzaje zaimplementowanych do niego opcji płatniczych. Dlatego niektóre serwisy hazardowe zapewniają takie możliwości, które z perspektywy Polaka są całkowicie nieprzydatne, a jak wiadomo - nikt nie lubi rejestrować kolejnych kont w serwisach do płatności. Zwłaszcza wtedy, kiedy wie, że prawdopodobnie nigdy więcej nie będzie korzystał z danej metody.

Transfer pieniędzy w bitcoinach zaczyna regularnie pojawiać się w kasynach jako domyślna opcja - bez względu na region. Dlatego coraz więcej osób zaczyna rozważać grę z tą kryptowalutą, jako główną.

Oszczędność czasu

Przesyłanie pieniędzy w dzisiejszych czasach w porównaniu z tym, co było jeszcze dekadę temu, to różnica niczym niebo a ziemię. Jednak od czasu do czasu ktoś musi zderzyć się ze "ścianą". Bywa, że ktoś założy konto w kasynie, na szybko zrealizuje płatność i czeka... do kilku dni roboczych. Niestety standardowe transakcje pieniężne są zależne od tak wielu czynników, że niekiedy bardzo trudno jest określić, kiedy rzeczywiście pieniądze dojdą. Bywa, że środki zostaną przelane natychmiast, a czasem trzeba czekać.

W kryptowalutach jest zupełnie inaczej. Jeśli ktoś uruchomi swój portfel Bitcoin i potwierdzi płatność, to ma pewność, że czas transakcji zostanie ograniczony do minimum. Dzieje się tak właśnie ze względu na brak pośredników płatności. Tutaj to użytkownik portfela odpowiada za weryfikację płatności i ma pewność, że jeśli wszystko zrobił tak, jak trzeba, to pieniądze trafią w miejsce docelowe praktycznie natychmiast i będzie mógł przejść do zabawy.

Niewielkie opłaty za transakcje

Zasady płatności w Internecie są bardzo proste - jeśli po drodze występuje jakiś system pośredniczący, osoba, która musi zatwierdzić płatność, lub cokolwiek innego, to należy spodziewać się opłat. Ta kwestia jest najczęściej indywidualna i zależy wyłącznie od operatora płatności, ale to logiczne, że każdy chce jakoś zarobić - zwłaszcza jeśli ze względu na naszą transakcję musi wykonać pewne działania.

W Bitcoin opłaty albo nie występują, albo są bardzo niewielkie, praktycznie niezauważalne. Wielu operatorów płatności stosuje proporcjonalne stawki. Z kolei w kryptowalutach wykorzystuje się stałe opłaty, które są zawsze na odpowiednio niskim poziomie, co jest sporą zaletą - zwłaszcza dla tych osób, które przelewają większe kwoty.

Prognozy dotyczące wartości kursowej

Bitcoin to gwiazda wśród kryptowalut. Jeśli ktoś zgromadzi na swoim portfelu wysokiej wartości kwotę, to pewnego dnia może obudzić się bogatszy nawet o kilkadziesiąt procent. Nadal występuje pewne ryzyko, bo historia zna przykłady, kiedy wartość Bitcoin spadła o kilkadziesiąt procent, ale zawsze jednak udaje mu się odbić.

Prognozy są niezwykle optymistyczne, dlatego, jeśli ktoś podejmuje ryzyko gry w kasynach online, oprócz tego, że może wygrać przy zabawach losowych, może także wzbogacić się na różnicach kursowych. To nigdy nie jest pewne, ale również zapewnia ten dreszczyk emocji związany z tą niewiadomą, z której przecież gry losowe są znane.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u