Gra na giełdzie, czyli jak zacząć inwestować w akcje

20 maj 2022
Autor:  Artykuł partnera
Gra na giełdzie, czyli jak zacząć inwestować w akcje

Gra na giełdzie kojarzy się wielu osobom z poważnymi inwestorami, którzy lokują ogromne kwoty. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że inwestowanie w akcje nie wymaga posiadania dużego kapitału i jest dostępna praktycznie dla każdego. Jak zatem zacząć inwestować w akcje? Jak wygląda kwestia ryzyka? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega gra na giełdzie?

Najprostszym sposobem gry na giełdzie jest zakup akcji emitowanych przez spółki akcyjne oraz komandytowo-akcyjne. Papiery wartościowe kupuje się z zamiarem ich odsprzedania z zyskiem. W tym miejscu warto wspomnieć, że gra na giełdzie wymaga przyjęcia odpowiedniej strategii, którą może być spekulacja (strategia krótkoterminowa) lub inwestowanie długoterminowe. W obu przypadkach inwestor powinien opierać się na właściwych analizach, a także posiadanym doświadczeniu.

Jak zacząć inwestować w akcje?

Jak wspomniano we wstępie gra na giełdzie jest dostępna praktycznie dla każdego. Wynika to z faktu, że warunkiem koniecznym jest jedynie posiadanie odpowiedniego rachunku maklerskiego, który otwiera się u brokera. Obecnie większość brokerów prowadzi swoją działalność w Internecie, co sprawia, że inwestowanie w akcje jest wygodne i dostępne z każdego miejsca na ziemi. Broker, z którego ofertą można zapoznać się klikając w link dowiedz się więcej tutaj, udostępnia możliwość inwestowania w akcje notowane na wielu światowych giełdach. Samo inwestowanie w akcje jest bardzo proste, ponieważ wystarczy zasilić swój rachunek, co umożliwia dokonywanie pierwszych transakcji. Procedura została opisana w artykule, który przedstawia podstawy gry na giełdzie.

Inwestowanie w akcje - ryzyko

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że inwestowanie w akcje, czyli gra na giełdzie wiąże się z ryzykiem. Oznacza to, że inwestor może nie tylko pomnożyć swój kapitał, ale także go stracić. W związku z tym należy dążyć do minimalizowania ryzyka, co jest możliwe dzięki zdobywaniu wiedzy oraz doświadczenia. Warto również pamiętać o tym, by przy podejmowaniu konkretnych decyzji inwestycyjnych kierować się rzetelną analizą oraz wyłączyć emocje. Nie są one bowiem w tym przypadku najlepszym doradcą. Dobrą praktyką jest również kierowanie się zasadą: rozumiem w co inwestuję. Pozwoli to uniknąć wielu kosztownych błędów.

Podsumowując należy stwierdzić, że rozpoczęcie przygody związanej z grą na giełdzie jest bardzo proste. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to, że równie proste jest podejmowanie właściwych decyzji inwestycyjnych, które wiążą się z określonym poziomem ryzyka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u