Samochodem za granicę - jak przygotować się do podróży?

24 maj 2022
Autor:  Artykuł partnera
Samochodem za granicę - jak przygotować się do podróży?

Wyjazd na wakacje własnym samochodem jest niewątpliwie ciekawą i bardzo elastyczną formą spędzania urlopu. Możemy zobaczyć dokładnie to, co chcemy, nie ograniczają nas środki masowej komunikacji ani miejscowa sieć autobusów czy metra. Na co jednak zwrócić uwagę, gdy chcemy jechać autem za granicę? O czym pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem podróży?

1. Podróż autem za granice - jak przygotować samochód?
2. Wyjazd samochodem - jak przygotować trasę?
3. Wakacje samochodem - jakie ubezpieczenie wykupić?
4. Ograniczenia prędkości i inne przepisy - na co zwrócić uwagę przed wyjazdem?

Podróż autem za granice - jak przygotować samochód?

Zwiedzanie innych krajów własnym samochodem daje nam dużo swobody i pozwala bardzo dokładnie zaplanować swój urlop. Nie da się ukryć, że - w przypadku gdy lubimy jeździć - jest to również przyjemne i ekscytujące doświadczenie. Zanim jednak wybierzemy się poza granice naszego państwa, musimy zadbać zarówno o siebie i nasz bagaż, jak i o samo auto. Pierwszą kwestią, o jakiej absolutnie nie wolno nam zapomnieć, jest przegląd i zadbanie o stan techniczny pojazdu. Sprawdźmy dokładnie, czy wszystko działa jak powinno, uzupełnijmy płyny eksploatacyjne, zadbajmy o nowe pióra wycieraczek czy też odpowiednie ciśnienie w oponach. Ponieważ niektóre kraje mają inne wymagania co do wyposażenia, jakie powinno znaleźć się w samochodzie, warto sprawdzić to przed wyjazdem i dokupić brakującą apteczkę czy też kamizelkę odblaskową. Teoretycznie nie musimy tego robić, jednak pozwoli nam to uniknąć dłuższych rozmów z nadgorliwymi policjantami.

Wyjazd samochodem - jak przygotować trasę?

Wyjazd samochodem do Grecji czy innych krajów Europy niewątpliwie jest czymś ekscytującym, jednak nie powinniśmy zapominać o własnym bezpieczeństwie. W przypadku pasażerów warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, natomiast nasze auto powinno mieć aktualne ubezpieczenie OC oraz - jeżeli jest to wymagane w danym państwie - tzw. Zieloną Kartę, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy. Bardzo przydatnym elementem ubezpieczenia auta jest także AC. Chociaż nie musimy go mieć, zdecydowanie warto rozważyć jego zakup.

Wakacje samochodem - jakie ubezpieczenie wykupić?

Podróż samochodem po Europie powinna minąć nam nie tylko na ekscytujących przeżyciach, ale przede wszystkim bezpiecznie. Z tego powodu nie warto oszczędzać i wybierać najtańszych form ubezpieczeń. Będąc daleko od domu nie mamy możliwości powrotu bez auta, w związku z czym dobre ubezpieczenie samochodu to podstawa. Nie oznacza to jednak, że będziemy zmuszeni zapłacić za nie krocie. Aby znaleźć najlepszą ofertę, dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki lub kalkulatora, które podpowiedzą nam, jacy ubezpieczyciele są w stanie zaoferować kompromis pomiędzy jakością a ceną. Wiele ciekawych ofert znajdziesz na stronie: https://kalkulator-ubezpieczen.pl/.

Ograniczenia prędkości i inne przepisy - na co zwrócić uwagę przed wyjazdem?

Poza ważnym przeglądem technicznym i zadbaniem o odpowiednie wyposażenie samochodu, przed podróżą za granicę powinniśmy zapoznać się z przepisami obowiązującymi zarówno w naszym kraju docelowym, jak i wszystkimi innymi, przez które planujemy przejechać. Dzięki temu unikniemy nie tylko potencjalnego mandatu, ale również będziemy czuć się bezpieczniej na drodze. Zadbajmy także o to, aby nasze tablice rejestracyjne były czyste, a także abyśmy mieli ze sobą komplet dokumentów, jak prawo jazdy czy dowód rejestracyjny pojazdu - na wypadek, gdy przyjdzie nam bliżej spotkać się z lokalną drogówką.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u