Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych!

02 wrzesień 2022
Autor: 
Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych! Adobe Stock

W Zielonej Górze już od lat obchodzone jest popularne Winobranie, czyli wielka impreza o międzynarodowym zasięgu. Co jasne, przypada ona na pierwszą połowę września. Jest to zupełnie wyjątkowy czas, kiedy kończą się wszelkie prace wykonywane w okresie zbiorów winorośli. W województwie lubuskim jest to szczególnie ważny czas, gdyż region ten słynie z największej liczby winiarzy!

W Zielonej Górze już od lat obchodzone jest popularne Winobranie, czyli wielka impreza o międzynarodowym zasięgu. Co jasne, przypada ona na pierwszą połowę września. Jest to zupełnie wyjątkowy czas, kiedy kończą się wszelkie prace wykonywane w okresie zbiorów winorośli. W województwie lubuskim jest to szczególnie ważny czas, gdyż region ten słynie z największej liczby winiarzy!

Same obchody Winobrania w mieście mają unikalny charakter. Tradycja zakłada, że tego dnia Prezydent Zielonej Góry przekazuje klucze do miasta samemu Bachusowi, czyli mitycznemu bogowi winorośli, wina oraz wszelkiego urodzaju. Ponadto zgodnie z tradycją Bachusowi muszą towarzyszyć również urodziwe kapłanki oraz satyr, który miewa skłonności do nadużywania alkoholu...

Przekazanie kluczy do miasta Bachusowi to nie jedyny symbol Winobrania. W ten dzień wszyscy miłośnicy dobrych alkoholi mogą wspólnie degustować swoje ulubione trunki oraz wymieniać się spostrzeżeniami na ich temat. Idea tego święta stała się tak popularna, że wykroczyła nawet poza granice Polski. Toteż Winobranie stanowi wręcz idealną okazję do zorganizowania dużej imprezy tematycznej poświęconej degustacji trunków.

Z tej sposobności zamierza skorzystać Salon Alkoholi ELUXO, który jest organizatorem Lubuskiego Festiwalu Whisky i Alkoholi Mocnych. Jest to zupełnie nowa impreza organizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Festiwal ma odbyć się 3 września 2022 roku w Zielonej Górze. Oczywiście lokalizacja festiwalu nie jest przypadkowa, ponieważ wybór padł na kultowy już hotel Grape Town. Jego wyjątkowa aranżacja z pewnością wprawi uczestników festiwalu w odpowiedni nastrój i umili degustację alkoholi na powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych.

lubuski festiwal whisky

Na co mogą liczyć uczestnicy festiwalu?

Wszyscy uczestnicy Lubuskiego Festiwalu Whisky i Alkoholi Mocnych uzyskają w cenie biletu: kieliszek degustacyjny wraz z logo festiwalu, książeczkę z kuponami rabatowymi przeznaczonymi do wykorzystania u partnerów wydarzenia, a także sam wstęp na teren festiwalu.

Jak sama nazwa wskazuje, ogólna tematyka tego wydarzenia będzie poświęcona degustacji whisky oraz innych alkoholi mocnych. Wśród innych trunków będzie można znaleźć między innymi: gin zagraniczny, polski rzemieślniczy gin oraz polską wódkę manufakturową. Dlatego każdy wielbiciel takich alkoholi znajdzie tutaj trunek odpowiadający jego preferencjom smakowym.

Na terenie festiwalowego obiektu zostaną rozlokowane stoiska różnych producentów alkoholi. Pod tym kątem opisywany festiwal będzie nieco przypominać popularne targi. Tym samym uczestnicy festiwalu będą mogli łatwo przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi stoiskami, kosztować wybranych trunków i rozmawiać z Brand Ambasadorami danych marek. Takie spotkania są rewelacyjną okazją do poszerzania swoich horyzontów oraz zdobywania nowych informacji na temat alkoholi!

Organizator festiwalu zadbał również o stworzenie strefy „Comfort & Chill”, czyli kameralnego miejsca, w którym uczestnicy będą mogli usiąść, odpocząć i spokojnie porozmawiać lub wymienić się spostrzeżeniami na temat festiwalu.

Pierwsza edycja festiwalu

Lubuski Festiwal Whisky oraz Alkoholi Mocnych będzie pierwszą miejscową imprezą o takim charakterze. Jednak jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań ku temu, aby stał się on imprezą cykliczną. Dlatego zachęcamy wszystkich pasjonatów szlachetnych alkoholi do wzięcia udziału w pierwszej edycji naszego Festiwalu Whisky i Alkoholi Mocnych!

Czytaj także: Rap Stacja Festiwal 2022 za nami! Sława przez trzy dni była stolicą polskiego rapu!

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u