Pomoc adwokata nie zawsze musi kosztować

17 październik 2019
Pomoc adwokata nie zawsze musi kosztować SilesianSEO Sp. z o.o.

Zdarzają się w życiu takie sytuacje, kiedy jesteśmy zmuszeni wystąpić, w celu dochodzenia swych praw, na drogę sądową. Nikt z nas nie lubi długotrwałych procesów, a nasza wiedza prawnicza z reguły jest niewielka i nie pozwala na szybkie zamknięcie sprawy. Kiedy przychodzi nam stanąć na sali sądowej pojawiają się kolejne obawy.

W takich przypadkach nieocenioną formą pomocy są porady adwokata. Na pewno dobrze jest mieć w trakcie rozprawy sądowej obok siebie osobę, która wesprze nas swoją wiedzą i kompetencjami. Warto w takiej sytuacji zobaczyć opinie o adwokatach w popularnej wyszukiwarce prawników na polecprawnika.pl. Zapewni nam to komfort przetrwania procesu i da gwarancje poprawnego reprezentowania naszych interesów. Co jednak zrobić, kiedy nasza sytuacja finansowa jest niezbyt dobra i nie stać nas na opłacenie usług adwokackich?

Warto zatem mieć świadomość, że dostęp do darmowej pomocy prawnej jest konieczny, służy ochronie interesu publicznego i danej jednostki. Państwo nie pozostawia obywateli bez pomocy prawnej i w przepisach istnieje możliwość ustanowienia „pełnomocnika z urzędu”. Najczęściej, ale nie jest to wymóg obowiązkowy, sąd ustala pełnomocnika z urzędu dla osób, które nie są wstanie pokryć kosztów związanych z wynajęciem adwokata. Zależy to również od zasadności uczestnictwa adwokata w takiej sprawie.

Środowisko adwokackie wypracowało międzynarodowe standardy kompleksowej pomocy prawnej, świadczonej pro bono tylko w szczególnych przypadkach. Do nich właśnie należy fakt niemożności zapłacenia za usługi prawnicze.

Najczęściej kancelarie adwokackie oferują swoją pomoc w poradach prawnych dotyczących odszkodowań, zadośćuczynienia czy ustalenia renty. Zakres pomocy adwokata w takiej sytuacji też ma swoje ograniczenia. Na pewno uzyskamy odpowiedź o tym, jakie są nasze prawa, co nam przysługuje i jak możemy postąpić, aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

W momencie, kiedy wstępna ocena sprawy wykaże, że poszkodowany ma szanse na pozyskanie na drodze postępowania sądowego znacznych odszkodowań, wtedy adwokat może zaproponować dalsze prowadzenie sprawy, ale od tego momentu już pojawia się konieczność opłaty za kolejne usługi.

Oczywiście, poszkodowany zawsze ma możliwość wyboru. Może z takich usług skorzystać lub odmówić. Nie trzeba jednak nikogo uświadamiać, że w przypadku, kiedy w grę wchodzą duże pieniądze, sprawa nie jest łatwa, a sami, bez znajomości przepisów prawnych sobie nie poradzimy.

Wobec sytuacji, kiedy mamy już wiedzę na temat możliwości pozyskania dużych odszkodowań warto zainwestować w pomoc adwokata i zlecić mu prowadzenie sprawy. Jeśli chcesz sam znaleźć odpowiednią pomoc to wejdź w znajdź prawnika i za pośrednictwem mapy wybierz interesujący Cię obszar i specjalistę w tej dziedzinie prawa, której szukasz.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u