Jaka jest różnica między pożyczką a kredytem?

31 sierpień 2020
Autor:  Artykuł partnera

Życie może się zasadniczo zmienić w jednej chwili. Sytuacja ta często skutkuje koniecznością pozyskania określonej kwoty pieniędzy, co jest wyjątkowo trudne dla wielu osób. Bez oszczędności jesteśmy zmuszeni sięgnąć po pożyczki lub kredyt. Dzisiaj zastanowimy się, które z tych rozwiązań jest lepsze.

Pożyczka

Klientami pożyczkowymi są zazwyczaj osoby, które z racji określonej sytuacji życiowej pilnie potrzebują pieniędzy. Instytucje oferujące pożyczki nie mają zawyżonych wymagań ich przyznawania, ponieważ postrzega wszystkie jako okazję do zarobienia pieniędzy ze względu na wysoki odsetek kontraktów i kary za zwłokę. Jedną z zalet kredytu gotówkowego jest zminimalizowanie procedury, co pozwala na uzyskanie pieniędzy w ledwie kwadrans. Ponadto nie ma potrzeby udowadniania wiarygodności kredytowej

ilustracja2

Porównywarka kredytów gotówkowych i hipotecznych

Kredyt

Kredytami są produkty finansowe dostarczane wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych instytucji bankowych. Z kolei środki te są ściśle kontrolowane w Polsce poprzez odpowiednie przepisy prawa bankowego. Pozwala to pożyczkobiorcy na bardzo jasne zrozumienie podstaw, obowiązków i konsekwencji związanych z nieprzestrzeganiem warunków umowy. W porównaniu z firmami pożyczkowymi banki mają lepszy kontakt ze swoimi konsumentami i są bezpieczniejsze, jeśli chodzi o zawieranie transakcji. Jest to korzystne dla obu stron, ale wymaga więcej czasu na zakończenie procesu przyznawania środków. Istotną cechą kredytów jest to, że można je spłacać w ratach, co jest bardzo ważne dla większości pożyczkobiorców. Ponadto banki mają w miarę swobodne podejście, jeśli chodzi o ewentualne negocjacje oferty.

Podsumowanie

Bez względu na to, skąd pozyskuje się fundusze, wszystkie formy udzielania pieniędzy są odpowiedzialnym tematem. Gdy nie podejdzie się do niego odpowiedzialnie trzeba liczyć się z negatywnymi konsekwencjami. Dlatego przed wyborem pożyczki lub pożyczki należy być przygotowanym na każdą możliwą sytuację. Niemniej jednak uważamy, że wypełniając te zobowiązania, najlepiej jest nawiązywać kontakty z bardziej pewnymi siebie organizacjami. Ponadto problemy z wyborem zawsze można rozwiązać, konsultując się z pośrednikami bankowymi, czy porównywarkami kredytowymi. Zatem przy odrobinie chęci możemy znaleźć perfekcyjną dla siebie ofertę finansową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u