Falubaz pewnie wygrywa z drużyną Orzeł Łódź. Protasiewicz wrócił do ścigania! (ZDJĘCIA)

18 czerwiec 2022
Autor: 
Falubaz pewnie wygrywa z drużyną Orzeł Łódź. Protasiewicz wrócił do ścigania! Redakcja

Falubaz Zielona Góra pewnie wygrywa na W69 z drużyną Orzeł Łódź. Do ścigania powrócił także kapitan Piotr Protasiewicz!

W sobotę, 18 czerwca punktualnie o godzinie 16:30 na stadionie żużlowym przy ulicy Wrocławskiej 69 rozpoczęły się zmagania Stelmet Falubaz Zielona Góra z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Było to spotkanie rewanżowe, w poprzednich zawodach na łódzkim stadionie padł remis. Temperatura w cieniu przekraczała 30 stopni Celsjusza co w połączeniu z brakiem zachmurzenia stworzyło istne tropiki. Kibice w poszukiwaniu ochłody kryli się w cieniu.

Falubaz pokazał moc

Gorącą atmosferę na stadionie potęgowali żużlowcy, którzy zafundowali kibicom arcyciekawe widowisko. W pierwszym biegu pewną wygraną zapewnili sobie gospodarze. Był to również pierwszy wyścig dla Piotra Protasiewicza. Kapitan Falubazu Zielona Góra zdobył dwa punkty.

W kolejnym wyścigu dnia gospodarze również przywieźli na metę komplet punktów. Niestety na ostatnim okrążeniu doszło do kontaktu Dawida Rempały z Aleksandrem Grygolcem i upadku zawodnika z Łodzi. Sędzia po analizie zdecydował o wykluczeniu Rempały i zapisaniu remisu. 

Przez większość zawodów widać było dominację gospodarzy, drużyna z Łodzi nie mogła wygrać ani jednego wyścigu. Po 10. biegach Stelmet Falubaz Zielona Góra prowadził z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:19. Chwilowe przełamanie nastąpiło w 11. wyścigu, kiedy 5:1 zwyciężyli goście. 

Zwycięstwo gospodarzy były przesądzone już po jedenastym biegu, jednak zawodnicy z Zielonej Góry mimo lejącego się z nieba żaru nie odpuszczali. Ostatecznie to emocjonujące i "gorące"  spotkanie zakończyło się pewną wygraną Falubazu 57:33! Falubaz Zielona Góra ponownie objął prowadzenie w eWinner 1. Lidze.

Powrót kapitana Piotra Protasiewicza

Po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją do ścigania powrócił Piotr Protasiewicz. Kapitan Zielonogórzan pojechał w czterech biegach przywożąc dla drużyny 6 cennych punktów. 

Czytaj także - Wypadek na ścieżce rowerowej w Zielonej Górze. Zderzyło się dwóch rowerzystów!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u