Mecz Falubaz Zielona Góra - Wilki Krosno bez kibiców? Wszystko na to wskazuje

08 wrzesień 2022
Autor: 
Mecz Falubaz Zielona Góra - Wilki Krosno bez kibiców? Redakcja

Finałowy mecz żużlowej eWinner 1 Ligi w Zielonej Górze odbędzie się bez kibiców? Lubuska policja wnioskuje o zamknięcie stadionu dla publiczności.

Żużlowa eWinner 1 Liga wchodzi w finałową fazę. Już w niedzielę, 11 września, Stelmet Falubaz Zielona Góra zmierzy się na wyjeździe z klubem Cellfast Wilki Krosno. Początek pierwszego spotkania zaplanowano na godzinę 15:00.

Finałowy mecz w Zielonej Górze bez kibiców?

Mecz rewanżowy odbędzie się oczywiście w Zielonej Górze. I tutaj pojawia się problem, ponieważ wszystko wskazuje, że spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców. To między innymi konsekwencje wydarzeń, które miały miejsce podczas półfinałowego meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Wówczas jeden z kibiców Polonii został pobity, a na stadionie używano środków pirotechnicznych.

O zamknięcie stadionu przy ulicy Wrocławskiej 69 dla kibiców apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Ta wysłała już pismo w tej sprawie do Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, który może wprowadzić zakaz przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności. Mundurowi podkreślają, że chodzi tutaj przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Lubuska policja informuje, że powodem takiej decyzji są również częste awarie systemu monitoringu na stadionie, co uniemożliwia wykrywanie niebezpiecznych sytuacji oraz identyfikację sprawców. Funkcjonariusze wielokrotnie mieli zwracać się do zielonogórskiego klubu o jego naprawę, lecz bezskutecznie.

Przeczytaj też: Burza w Gorzowie. Deszcz podmył skarpę przy Trasie Nadwarciańskiej. Zarwał się chodnik (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u