Sportowe, weekendowe atrakcje

27 luty 2018
Autor: 

Bardzo ważny weekend czeka na sympatyków zielonogórskiego AZS-u. Trzy spotkania, wiele emocji, walka o ligowe punkty i 1 cel. Pomoc w leczeniu Marcina Galanta. Szczegóły poniżej.

II LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKST Astra Nowa Sól

Sobota 03.03.2018 godz. 15:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6

Walka o utrzymanie wciąż trwa. Nie będzie jednak łatwom gdyż rywalem akademików będzie 6. drużyna w tabeli Astra Nowa Sól. Po 20. meczach mają na swoim koncie 23 punkty. W poprzednim spotkaniu wygrali oni z Olavią Oława 3:1, ale potrafią również sprawić niespodziankę, czego dowodem może być wygrana u siebie z Orłem Międzyrzecz 3:2 w 13. kolejce.

Astra ma za sobą mały kryzys, bowiem przez prawie cały miesiąc nie potrafiła odnieść zwycięstwa, ale wydaje się, że najtrudniejsze chwile zespół ma za sobą. AZS już raz zmierzył się w spotkaniu ligowym z Nową Solą. Mecz w 10. kolejce przegrali akademicy 1:3.

Parkiet w hali przy ul. Prof. Szafrana sprzyja jednak gospodarzom. Ostatnie 4 mecze to zwycięstwa akademików z takimi drużynami jak Bielawianka Bielawa, Olavia Oława, Juvenia Wakmet Głuchołazy i Chrobry Głogów. Siatkarze z pewnością powalczą o komplet punktów z kilku powodów. Po pierwsze jest to ostatnie domowe spotkanie w rundzie zasadniczej, po drugie cały czas trzeba walczyć o utrzymanie, po trzecie seria zwycięstw na swoim parkiecie może zadziałać mobilizująco. Po czwarte akademicy chętni są zrewanżować się za porażkę w poprzedniej rundzie, no i w końcu dochód z cegiełek sprzedawanych przed tym meczem zostanie w całości przekazany na leczenie Marcina Galanta.

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Polski Cukier Pomezania Malbork

Sobota 03.03.2018 Godz. 19:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6

Kilka chwil po zakończonym meczu siatkarzy na parkiet wybiegną szczypiorniści AZS-u Zielona Góra i Pomezanii Malbork. Nasz najbliższy rywal to 9. siła I ligi. W 17. meczach 6 raz wygrywali, jedenastokrotnie schodząc z parkietu pokonanym. Przegrali oni także poprzednie spotkanie obu ekip, które miało miejsce w Malborku w 4. kolejce 27:29. Teraz cała drużyna nastawiona jest na rewanż, którego efektem ma być wygrana z akademikami.

I LIGA FUTSALU

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - GI Malepszy Futsal Leszno

04.03.2018 Godz. 16:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6

Granie dla Marcina Galanta zakończy niedzielny pojedynek futsalistów. Leszczynianie plasują się na 7. pozycji w tabeli. W 15 meczach zanotowali 21 punktów. 6 zwycięstw, tyle samo porażek i 3 remisy tak w tym sezonie wygląda zespół Futsalu Leszno. W poprzednim meczu żadna z drużyn nie okazała się lepszam bowiem w Lesznie padł remis 4:4. Z tego też względu zarówno Persa jak i Futsal Leszno będą chcieli wygrać to spotkanie, które zakończy emocjonujący weekend w hali przy ul. Prof. Szafrana.

Biletem wstępu będą cegiełki, z których całkowity koszt zostanie przekazany na leczenie Marcina Galanta. 

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u