Unia za silna. Falubaz przegrał po raz trzeci

28 kwiecień 2018
Autor:  Tomasz Noskowicz
Unia za silna. Falubaz przegrał po raz trzeci Tomasz Noskowicz

Powalczyli, starali się, uniknęli pogromu, ale jednak przegrali. Zużlowcy Falubazu Zielona Góra ulegli w Lesznie naszpikowanej gwiazdami ekipie Unii 34:56.

Falubaz jechał do "jaskini lwa" jak na ścięcie. Unia była zdecydowanym faworytem. Falubaz miał nie wyjść z 30 punktów. Tymczasem zielonogórzanie bardzo dobrze weszli w mecz. Po 4. seriach był remis 12:12. Zaskoczył szczególnie Sebastian Niedźwiedź, który z Patrykiem Dudkiem przywiózł 5:1 wygrywając z Emilem Sajfutdinovem. Druga seria rozwiała jednak nadzieje optymistów. Unia wygrała trzy wyścigi z rzędu i osiągnęła 10-punktową przewagę. W drugiej części zawodów gospodarze już "robili swoje". Unia zwyciężyła różnicą 22 punktów.

W zespole leszczyńskim rewelacyjną formą błysnął Piotr Pawlicki. Kapitan Unii zdobył komplet 15 punktów, a warto dodać, że był to jego pierwszy występ po kontuzji. W naszej drużynie na najwyższe noty zasłużyli Patryk Dudek i Grzegorz Zengota, choć i oni nie ustrzegli się błędów. Bardzo ambitnie walczył z gospodarzami Jacob Thorssel. Zawiódł przeżywający kryzys formy Piotr Protasiewicz.

Falubaz po czterech meczach ma na koncie tylko jedno zwyciestwo i aż trzy porażki. 6 maja zielonogórzanie podejmować będą Get Well Toruń. Liczy sie tylko wygrana Falubazu.

Punkty:

Falubaz: Grzegorz Zengota 9 (3,0,3,1,0,2), Jacob Thorssell 7+1 (2*,1,1,2,1), Piotr Protasiewicz 2 (0,2,0,-), Michael Jepsen Jensen 3 (1,0,2,0), Patryk Dudek 9+2 (2*,1,2,1*,3,0), Alex Zgardziński 1 (1,0,0), Sebastian Niedźwiedź 3 (0,3,0),

Unia: Jarosław Hampel 10 (1,3,3,2,1), Janusz Kołodziej 0 (w,-,-,), Piotr Pawlicki 15 (3,3,3,3,3), Brady Kurtz 8+4 (2*,2*,1,1*,2*), Emil Sajfutdinov 12 (1,3,2,3,3), Bartosz Smektała 6+2 (2*,1,1,2*), Dominik Kubera 5+1 (3,0,2*,0,0)

 • FALUBAZ: finał w Krośnie odwołany! Jest nowy termin

  FALUBAZ: finał w Krośnie odwołany! Jest nowy termin

  Mecz pomiędzy Cellfast Wilki Krosno a Stelmet Falubaz Zielona Góra miał rozpocząć się dziś, o godz. 15. Niestety silne opady deszczu spowodowały, że spotkanie zostało przełożone.

 • Najwyższa porażka od lat! Na własnym torze...

  Najwyższa porażka od lat! Na własnym torze...

  Czegoś takiego nie spodziewał się nikt. Ostatnia tak wielka porażka na własnym torze miała miejsce w 1990 roku. Wtedy Zielona Góra została pokonana przez Toruń wynikiem 31:59. Historia - choć nie dotyczy Torunia, jak widać po latach lubi się powtarzać. Lwy rozjechały Myszkę i pokazały, jak prawidłowo jeździ się na żużlu!

 • #HejHejFalubaz | Piotr Protasiewicz

  #HejHejFalubaz | Piotr Protasiewicz

  Piotr Protasiewicz z Falubazem. Dla kapitana Stelmetu Falubazu Zielona Góra będzie to osiemnasty sezon w żółto-biało-zielonych barwach.

 • Zmiana na stanowisku prezesa ZKŻ SSA

  Zmiana na stanowisku prezesa ZKŻ SSA

  Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że wczoraj, 23 września, Adam Goliński, dotychczasowy prezes klubu, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji.

 • Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie

  Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie

  Na ten moment czekało wielu kibiców zielonogórskiego żużla. Od soboty w Waszych telefonach zainstalować możecie oficjalną klubową aplikację Falubaz Live. Dzięki niej nie ominie Was żadne ważne wydarzenie związane z zielonogórskim klubem.

 • Elektrociepłownia Zielona Góra sponsorem tytularnym młodzieżowej drużyny żużlowej Falubazu

  Elektrociepłownia Zielona Góra sponsorem tytularnym młodzieżowej drużyny żużlowej Falubazu

  Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A., należąca do PGE Energia Ciepła S.A-, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, oraz Zielonogórski Klubu Żużlowy SSA podpisały umowę sponsoringową. Dzięki wsparciu zielonogórskiej elektrociepłowni niezawodowy, młodzieżowy żużel będzie mógł się dalej rozwijać i osiągać sukcesy.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u