Począwszy od niedzieli 24 czerwca, przez pięć kolejnych dni reprezentanci Czarnej Dywizji rywalizowali o sportowe trofea podczas Mistrzostw Wojska Polskiego – Spartakiady Wojskowej.
Kilka dni temu, mieszkaniec wsi Kraszowice w powiecie Bolesławiec, podczas spaceru znalazł w korycie rzeki Bóbr, pociski rakietowe. Sprawą zajęli się zawodowcy, specjaliści saperzy z patrolu rozminowania.
Koniec roku to wyśmienita okazja do podsumowań, dlatego 19 grudnia br. w Lesznie spotkali się sportowcy w żołnierskich mundurach, by ocenić czas rocznego współzawodnictwa w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.
W poniedziałek, 11 grudnia, na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, 7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich zorganizował III Memoriał im. sierżanta Pawła Poświata – turniej piłki nożnej.
Już 20 listopada rozpocznie się największe tegoroczne ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Borsuk-17 w Czarnej Dywizji, podczas którego dowództwo 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej sprawdzi gotowość swoich jednostek do działań bojowych. W tym roku ćwiczenie potrwa do 29 listopada.
Na głównym zielonogórskim cmentarzu miejskim 22 lutego br. pożegnano pułkownika Jana Kudłę, żołnierza armii generała Andersa, który następnie przy boku generała Stanisława Maczka walczył na zachodnim froncie oraz tworzył w Polsce powojenne podziemie niepodległościowe.
Żołnierze Czarnej Dywizji, w odpowiedzi na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do udział w piątej edycji akcji „Narodowe Czytanie”, wspólnie z mieszkańcami Żagania prezentowali fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.
Obchody Święta Wojska Polskiego to szczególne wydarzenie dla wszystkich żołnierzy. W dniu tym, wojsko wraz z społeczeństwem czci chwałę oręża polskiego, której uosobieniem i wyrazem jest żołnierz polski.