14 sierpnia br. zostało wysłane zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dot. zakażeń w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o. Nadawcą listu był Wojewoda Lubuski.

O przywracaniu i rozwoju połączeń autobusowych rozmawiał dziś Wojewoda Lubuski z samorządowcami. Spotkanie dotyczyło omówienia ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Ustawa wejdzie w życie 18 lipca.

Od poniedziałku seniorzy z gminy Czerwieńsk mają miejsce, gdzie mogą aktywnie spędzać czas. Z Dziennego Domu Senior+ będzie mogło skorzystać jednocześnie 15 osób. To dwudziesta placówka w Lubuskiem.

Do szpitala w Słubicach trafi aż 8,5 milionów złotych. Takie dofinansowanie pozwoli przebudować Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz wybudować lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - To projekt o szczególnym znaczeniu, ponieważ ma charakter transgraniczny - mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Dziś w Delegaturze Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze Wojewoda Lubuski wręczy medal "Pro Patria" mjr Józefowi Kasperowiczowi. 13 grudnia 2018 r. mjr. Józef Kasperowicz ps. "Bystry" obchodził swoje 100-letnie urodziny.

Kazimierz Łatwiński został doradcą wojewody lubuskiego. Będzie zajmował się infrastrukturą i transportem kolejowo-drogowym. Już ma pomysły czym trzeba zająć się w pierwszej kolejności. A jest szansa na zdobycie dodatkowych pieniędzy na rozwój jednego z odcinków lubuskiej kolei.

Wojewoda Lubuski Władyław Dajczak ma nowego doradcę. Zostatał nim zielonogórski radny, prawnik z wykształcenia – Kazimierz Łatwiński. Funkcję doradcy wojewody Łatwiński pełnił już dwukrotnie. Pracując przy wojewodach: Marku Aście i Wojciechu Perczaku.

- Doradca to rola koordynacyjna, a nawet mediacyjna – zaznacza Łatwiński.

Kazimierz Łatwiński to zielonogórski radny klubu Prawa i Sprawiedliwości. W Radzie Miasta działa od 2006 roku. Był członkiem Komisji Gospodarki i Rzowoju Miasta, a także członkiem zespołu do spraw opracowania strategii Rozwoju Zielonej Góry i Lubuskiego Trójmiasta, a także zespołu ds. połączenia miasta i gminy Zielona Góra. Obecnie jest członkiem komisji ds. Konsultacji Społecznych.

W pierwszych dniach swojej pracy chce zająć się przede wszystkich sprawami lubuskiej kolei, w tym magistrali odrzańskiej, gdzie możemy pozyskać około miliarda złotych na tę inwestycję.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u