To jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Europie. To nie tylko park, to arcydzieło sztuki ogrodniczej, które rozciąga się po obu stronach Nysy Łużyckiej, łącząc Polskę i Niemcy w harmonijną całość.

Praca strażaka to wyjątkowe zajęcie, które wymaga odwagi, poświęcenia i gotowości do działania w różnorodnych sytuacjach. Strażacy pełnią kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczeństwu. Jak niezwykle ważna i cenna jest to służba, dowiadujemy się każdego dnia. 

Pijani kierowcy wpadli już w pierwszych kilkudziesięciu godzinach majówki. Rekordzista wydmuchał 2,3 promila. 

Protest rolników w województwie lubuskim przybierze na sile. 20 marca kolejne drogi będą blokowane. Publikujemy mapę oraz listę utrudnień.

Propozycja nowego układu województw w Polsce jest przedmiotem wielu dyskusji i kontrowersji. Naukowcy uważają, że obecny podział administracyjny jest niewydolny, niesprawiedliwy i nieodpowiedni do potrzeb współczesnego społeczeństwa.

Obecnie w Polsce żyje prawie 2 700 stulatków. To prawie pół tysiąca więcej niż w 2015 r. Jak to wyglada w Lubuskiem?

Lubuskie Zaduszki jazzowe to coroczny festiwal muzyczny, który odbywa się w listopadzie, w okolicach Wszystkich Świętych. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń jazzowych w Polsce, które przyciąga zarówno znanych artystów, jak i młodych talentów.

Kolej przybliży Lubsko do Zielonej Góry. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu oraz realizację prac budowlanych na odcinku Lubsko – Bieniów.

Strona 1 z 67

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u