W poniedziałek, 4 marca odbyła się wspólna wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy i ministra Mariusza Błaszczaka w jednostce wojskowej w Żaganiu w ramach „NATO week”. Prezydent i minister wzięli udział w spotkaniu z żołnierzami 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej.

Dni NATO zorganizowane w Gorzowie Wlkp. to okazja dla lubuskich policjantów, aby zaprezentować wykorzystywany sprzęt i porozmawiać z mieszkańcami województwa, którzy licznie pojawili się na Placu Grunwaldzkim. Stoisko funkcjonariuszy cieszyło się dużym zainteresowaniem.

8 i 9 lipca w miastach wojewódzkich będą się odbywać „Ogólnopolskie dni NATO – Razem z NATO”. W tym wydarzeniu bierze udział również Gorzów Wielkopolski.

23 maja na poligonie w Świętoszowie odbyły się ćwiczenia Sił Natychmiastowego Reagowania NATO pod nazwą Brilliant Jump 2016. W manewrach wzięli żołnierze z Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Albanii i Polski.

08 grudnia 2015 roku na placu garnizonowym w Świętoszowie, w obecności przedstawicieli Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz władz lokalnych nastąpiło uroczyste powitanie żołnierzy II zmiany PKW RSM NATO Afganistan.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u