Zbliża się 79. Rocznica Przełamania Linii Odry. To wyjątkowa okazja do zwiedzenia odrestaurowanych fortyfikacji, które znajdują się nad Odrą koło Czerwieńska.

Wysoki poziom wody w Odrze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższy stopień ostrzeżenia hydrologicznego. Lubuskie przeprawy promowe są nieczynne.

Tragiczny finał poszukiwań mieszkańca Zielonej Góry. Strażacy wyłowili ciało mężczyzny z Odry. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności śmierci.

Ciało mężczyzny wyłowione z Odry w Bytomiu Odrzańskim. Doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Letni narybek szczupaka trafił do lubuskiego odcinka Odry. Oprócz szczupaka do rzeki trafi również narybek sandacza i jazia.

Od 25 marca w naszym województwie trwa akcja sprzątania terenów zielonych w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii Kręci Nas Recykling, organizowanej przez Oponeo.pl i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Jej celem jest ochrona środowiska naturalnego, jak również poszerzanie świadomości Polaków w temacie recyklingu oraz prawidłowej utylizacji opon.

W środę, 5 kwietnia 2023 r. w Przystani nad Odrą w Cigacicach, przedstawiciele pięciu nadodrzańskich województw podpisali "Memorandum o porozumieniu ws. ochrony i odbudowy ekosystemu rzeki Odry".

Dwie kawy i cztery soczki - taką sprzedaż przez ostatni tydzień odnotował Tomasz Włoch, przedsiębiorca z Cigacic. Jego brat, Piotr prowadzi rejsy barką po Odrze. Statki stoją w porcie bo turyści boją się zbliżać do Odry. Z dnia na dzień nad Odrą umarł ruch turystyczny.

Strona 1 z 11

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u