Alert RCB trafił do mieszkańców części województwa lubuskiego. Chodzi o ekstremalne zagrożenie pożarowe. W lasach jest bardzo sucho.

RDLP Zielona Góra rozpoczyna zabiegi agrolotnicze. Aeroklub Ziemi Lubuskiej wykona opryski na powierzchni blisko 17 tysięcy hektarów. Będzie zakaz wstępu do lasów.

Bezpardonowo wyrzucił śmieci do lasu koło Gubina. Odpady wynosił wprost z busa. Robił to pod osłoną nocy, ale wpadł na fotopułapkę.

Śmieci w lesie to ogromny problem. W lubuskich lasach można znaleźć w ostatnim czasie coraz więcej odpadów. Aby je usunąć, Lasy Państwowe wydają fortunę.

Co zrobić z choinką po świętach? W Zielonej Górze zabierze ją EKOPatrol, który po raz kolejny ruszy do akcji. Znamy harmonogram wywozu choinek.

Kilkunastometrowa choinka już w Zielonej Górze. Świąteczne drzewo wjechało na deptak w asyście policji. To coroczny prezent dla miasta od leśników.

Wjazd samochodem do lasu, śmiecenie oraz kradzieże drewna. Zapobiega temu Straż Leśna, która rozpoczęła już wzmożone działania pod kryptonimem "Jesień 2023".

Przeszło 82 litry krwi zebrano podczas akcji "Zjednoczeni krwią", do której włączyły się wszystkie lubuskie służby. Najcenniejszym darem podzieliły się 184 osoby.

Strona 1 z 4

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u