Atak grupy hakerskiej Akira na serwery Uniwersytetu Zielonogórskiego. Hakerzy żądali 750 tys. dolarów okupu.

Część stron internetowych należących do Uniwersytetu Zielonogórskiego przestała działać. Doszło do "celowego ataku hakerskiego" na Centrum Przetwarzania Danych UZ. 

Dzień Studenta to okazja do podkreślenia roli studentów w społeczeństwie, ich osiągnięć naukowych i kulturalnych, a także ich problemów i wyzwań. Obchody Dnia Studenta są zróżnicowane w zależności od kraju i uczelni.

Uniwersytet Zielonogórski jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych uczelni w zachodniej Polsce. Współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi, gospodarczymi i kulturalnymi w kraju i za granicą, a także aktywnie uczestniczy w programach międzynarodowych.

Uniwersytet Zielonogórski podpisał współpracę z Uniwersytetem z Nigerii - Nasarawa State University Keffi. Będzie ona polegała przede wszystkim na wymianie studenckiej i wymianie kadry naukowej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda, nadał dr. hab. n. med. Marcinowi Zaniewowi z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Śrubokręt czy wkrętak? Śrubsztak a może imadło? W języku nic się nie dzieje bez przyczyny.

Bachanalia 2023. Jacy artyści wystąpią na scenie w Zielonej Górze?

Strona 1 z 24

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u