Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze informuje, że po wykonaniu badań przesiewowych i środowiskowych nie stwierdzono kolonizacji Klebsielli Pneumoniae NDM (New Delhi) na kolejnych sześciu oddziałach lecznicy. Tym samym przywrócone zostają przyjęcia planowe pacjentów.

We wtorek, 20 sierpnia, zapadła decyzja o przywróceniu na 14 oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze przyjęć pacjentów w trybie planowym. Szpital wstrzymał przyjęcia 8 sierpnia w związku ze stwierdzeniem u kilku pacjentów nosicielstwa bakterii New Delhi oraz zgodnie z zaleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze.

Prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska, wybitna specjalistka chorób zakaźnych, wspiera działania zielonogórskiego szpitala walczącego z bakterią Klebsiella pneumoniae NDM. Przyznała, że szpital wykazał się dużą zapobiegliwością wstrzymując planowe przyjęcia pacjentów w całej lecznicy.

W zielonogórskim szpitalu wciąż trwa walka z groźną bakterią Klebsiellą pneumoniae NDM zwaną New Delhi. Odwołano wszystkie planowane przyjęcia pacjentów. W poniedziałek, 19 sierpnia podjęta zostanie decyzja o wznowieniu przyjęć. 

Na dwóch oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, u kilku pacjentów stwierdzono zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae NDM, zwaną New Delhi. Niezwłocznie podjęto odpowiednie procedury. Zadecydowano również o odwołaniu wszystkich przyjęć planowanych na oddziały szpitala. Sprowadzona została specjalistyczna maszyna, która znacząco skróci czas diagnostyki pacjentów.

Wstrzymano przyjęcia pacjentów planowanych w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zieloneja Górze. Decyzja ta zapadła po wykryciu bakterii New Delhi wśród pacjentów szpitala.

Na dwóch oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, u kilku pacjentów stwierdzono zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae NDM, zwaną New Delhi. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż pierwotnym źródłem zakażenia był pacjent przyjęty ze szpitala spoza województwa lubuskiego.

W piątek w wodzie dostarczanej do mieszkańców Nowej Soli oraz okolicznych miejscowości wykryto bakterie z grupy coli. Jak poinformował urząd miejski, woda jest zdatna do spożycia dopiero po przegotowaniu. Trwa dezynfekcja wody podawanej do sieci wodociągowej.

Strona 1 z 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top