Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze informuje, że po wykonaniu badań przesiewowych i środowiskowych nie stwierdzono kolonizacji Klebsielli Pneumoniae NDM (New Delhi) na kolejnych sześciu oddziałach lecznicy. Tym samym przywrócone zostają przyjęcia planowe pacjentów.
We wtorek, 20 sierpnia, zapadła decyzja o przywróceniu na 14 oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze przyjęć pacjentów w trybie planowym. Szpital wstrzymał przyjęcia 8 sierpnia w związku ze stwierdzeniem u kilku pacjentów nosicielstwa bakterii New Delhi oraz zgodnie z zaleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze.
Prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska, wybitna specjalistka chorób zakaźnych, wspiera działania zielonogórskiego szpitala walczącego z bakterią Klebsiella pneumoniae NDM. Przyznała, że szpital wykazał się dużą zapobiegliwością wstrzymując planowe przyjęcia pacjentów w całej lecznicy.
W zielonogórskim szpitalu wciąż trwa walka z groźną bakterią Klebsiellą pneumoniae NDM zwaną New Delhi. Odwołano wszystkie planowane przyjęcia pacjentów. W poniedziałek, 19 sierpnia podjęta zostanie decyzja o wznowieniu przyjęć.
Na dwóch oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, u kilku pacjentów stwierdzono zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae NDM, zwaną New Delhi. Niezwłocznie podjęto odpowiednie procedury. Zadecydowano również o odwołaniu wszystkich przyjęć planowanych na oddziały szpitala. Sprowadzona została specjalistyczna maszyna, która znacząco skróci czas diagnostyki pacjentów.
Wstrzymano przyjęcia pacjentów planowanych w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zieloneja Górze. Decyzja ta zapadła po wykryciu bakterii New Delhi wśród pacjentów szpitala.
Na dwóch oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, u kilku pacjentów stwierdzono zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae NDM, zwaną New Delhi. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż pierwotnym źródłem zakażenia był pacjent przyjęty ze szpitala spoza województwa lubuskiego.
W piątek w wodzie dostarczanej do mieszkańców Nowej Soli oraz okolicznych miejscowości wykryto bakterie z grupy coli. Jak poinformował urząd miejski, woda jest zdatna do spożycia dopiero po przegotowaniu. Trwa dezynfekcja wody podawanej do sieci wodociągowej.