Dobro środowiska to nasza wspólna sprawa. Wiele osób uważa jednak, że jednostka nie może nic zdziałać. To nieprawda! Warto zacząć od własnego podwórka. Im więcej osób to zrobi, tym lepiej dla naszej planety, zwierząt i roślin, które nas otaczają. Wystarczy, że wprowadzisz w życie kilka istotnych zmian, aby przyczynić się dla ekologii. To naprawdę proste!
W imieniu Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA oraz Fundacji WWF Polska mamy zaszczyt zaprosić na debatę organizowaną w ramach cyklu „2050 Polska dla Pokoleń.Jaką przyszłość wybierzesz?”, znanego już szerzej pod nazwą #EKOPATRIOCI.
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Zielonej Górze jest częścią ogólnoświatowej akcji "Protest tysięcy miast". Młodzi chcieli pokazać, że nie zgadzają się na ignorowanie przez polityków "kryzysu klimatycznego". - Teraz jest ostateczny czas, aby ratować Ziemię - mówili.
Nad jeziorem Wojcieszyckim w Wojcieszycach koło Gorzowa doszło do masowego śnięcia ryb. Widok jest dramatyczny, bo w jeziorze dryfują tysiące martwych ryb. Powodem jest prawdopodobnie tzw. przyducha, czyli zbyt mała ilość tlenu w wodzie.
Rocznie w Polsce produkuje się średnio 58 milionów m3 odpadów komunalnych. To jakby zapełnić śmieciami po dach Stadion Narodowy aż 58 razy. Część z odpadów staje się paliwem opałowym – wielu Polaków uważa, że palenie śmieci jest bardziej ekologiczne, niż ich segregowanie. Jakie są jednak skutki wrzucania śmieci do kominka?
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe.
Na terenie naszego kraju działa już prawie 1000 wiatraków. Według wyliczeń mają już potencjał do zaspokojenia potrzeb energetycznych naszego kraju na poziomie jednej trzeciej.
Rola i miejsce autobusu elektrycznego w systemie transportowym miast – to temat przewodni warsztatów programu E-bus zorganizowanych przez miasto Zielona Góra. -Naszą misją rozwoju jest zielona kraina nowoczesnych technologii, więc autobusy elektryczne doskonale się w tę wizję wpisują – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak otwierając spotkanie 13 czerwca. Podkreślała także, że Lubuskie promuje nowoczesne eko-rozwiązania, chociażby w ramach RPO Lubuskie 2020.