W wirze nieustannie zmieniających się trendów apetyt konsumentów wciąż rośnie. Niestety za barwnymi kolekcjami kryje się mniej atrakcyjna prawda – ogromny ślad ekologiczny. Każdego roku na całym świecie wytwarzanych jest ponad 100 miliardów sztuk odzieży. To ponad dwukrotnie więcej niż 20 lat temu. Rosnąca produkcja niedrogich ubrań z materiałów syntetycznych stanowi coraz większe zagrożenie dla środowiska.
W Mirocinie Dolnym, niedaleko Nowej Soli, trwa spór o składowisko odpadów, które zagraża środowisku i zdrowiu mieszkańców.
Dobro środowiska to nasza wspólna sprawa. Wiele osób uważa jednak, że jednostka nie może nic zdziałać. To nieprawda! Warto zacząć od własnego podwórka. Im więcej osób to zrobi, tym lepiej dla naszej planety, zwierząt i roślin, które nas otaczają. Wystarczy, że wprowadzisz w życie kilka istotnych zmian, aby przyczynić się dla ekologii. To naprawdę proste!
W imieniu Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA oraz Fundacji WWF Polska mamy zaszczyt zaprosić na debatę organizowaną w ramach cyklu „2050 Polska dla Pokoleń.Jaką przyszłość wybierzesz?”, znanego już szerzej pod nazwą #EKOPATRIOCI.
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Zielonej Górze jest częścią ogólnoświatowej akcji "Protest tysięcy miast". Młodzi chcieli pokazać, że nie zgadzają się na ignorowanie przez polityków "kryzysu klimatycznego". - Teraz jest ostateczny czas, aby ratować Ziemię - mówili.
Nad jeziorem Wojcieszyckim w Wojcieszycach koło Gorzowa doszło do masowego śnięcia ryb. Widok jest dramatyczny, bo w jeziorze dryfują tysiące martwych ryb. Powodem jest prawdopodobnie tzw. przyducha, czyli zbyt mała ilość tlenu w wodzie.
Rocznie w Polsce produkuje się średnio 58 milionów m3 odpadów komunalnych. To jakby zapełnić śmieciami po dach Stadion Narodowy aż 58 razy. Część z odpadów staje się paliwem opałowym – wielu Polaków uważa, że palenie śmieci jest bardziej ekologiczne, niż ich segregowanie. Jakie są jednak skutki wrzucania śmieci do kominka?
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe.