W październiku zielonogórskie stowarzyszenie Pogromcy Bazgrołów będzie obchodziło 5 lat istnienia. Przez ten czas stoczyli wiele bitew z bazgrołami, wulgarnymi napisami czy rysunkami. Ich bronią jest pędzel, wałek i farba.

Malował graffiti w centrum Zielonej Góry. Wszystko nagrała kamera miejskiego monitoringu. Graficiarz został zatrzymany na gorącym uczynku przez policję.

Dwóch młodych, nietrzeźwych mężczyzn na jednej z ulic Świebodzina dewastowało mienie zamalowując je sprayem. Sprawą zajęli się policjanci, którzy szybko ustalili i zatrzymali podejrzanych. Spowodowane ich działaniem uszkodzenia szacowane są na około 3 tys. złotych. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu jednej nocy pseudograficiarze ze Szczecina postanowili pokazać swoje przywiązanie do rodzimego klubu sportowego na ulicach Świebodzina. Spreyami pomazali oni elewację kilku budynków oraz wiatę na wózki przy jednym z marketów. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Pałac został wybudowany w 1689 r. przez ówczesnego właściciela dóbr zatońskich Balthazara von Unruh w formie barokowego dworu. Niestety w 1945 roku pałac został doszczętnie spalony, pozostały jedynie ruiny, które od 17 października br. możemy bezpiecznie zwiedzać. Nie wszyscy jednak potrafią uszanować czyjąś ciężką pracę...

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który w różnych miejscach miasta umieszczał napisy propagujące faszyzm i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych. Zielonogórzanin przyznając się do winy tłumaczył, że w ten sposób "manifestował swoje poglądy". Prokurator oddał podejrzanego pod dozór policyjny. - Nie ma i nie będzie akceptacji takich zachowań - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Policjanci z Zielonej Góry zdemaskowali „grafficiarza”, który był autorem napisów na budynku w centrum miasta. Mężczyzna chwalił się kolegom, że pogromił „Pogromców Bazgrołów” - grupę ludzi, którzy walczą z wandalami umieszczającymi napisy na murach zielonogórskich budynków. Grafficiarzowi przedstawiono już zarzuty, a wkrótce usłyszy kolejne. Sprawa jest rozwojowa. Swój finał znajdzie w sądzie.

Policja ujęła młodego grafficiarza-amatora , który zniszczył w czerwcu kilka budynków w Sławie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u