Auta grzybiarzy zaparkowane przy wjazdach do lasów blokują przejazdy dla służb ratowniczych. Strażacy apelują do ludzi. To poważne zagrożenie.
Grzybobranie w pełni. W tym roku, obfite opady deszczu i odpowiednia temperatura sprzyjają wzrostowi grzybów, co cieszy miłośników tej tradycyjnej formy spędzania czasu na łonie natury. Najwięcej jest borowików, podgrzybków, maślaków oraz kań.
Województwo Lubuskie obfituje w bogate lasy, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym rajem dla miłośników grzybobrania. Ciepłe, deszczowe dni i noce bez przymrozków stworzyły idealne warunki dla wzrostu grzybów leśnych.
Lubuskie lasy zachęcają do spacerów i zbierania grzybów. Dary natury warto wykorzystać do przygotowywania pysznych zup oraz sosów. Jak je jednak bezpiecznie zbierać? W naszym artykule znajdziesz kilka sprawdzonych wskazówek, dzięki którym zadbasz o zdrowie swoje oraz najbliższych osób.
Lubuskie lasy są dosłownie oblegane przez grzybiarzy. Lubuszanie chętnie wybierają się do lasów - to świetny pomysł na relaks i wypoczynek a przy okazji możliwość zebrania smacznych grzybów!
Strażacy ponad 5 godzin wyciągali auto grzybiarza które zatonęło w jeziorze pośrodku lasu! (ZDJĘCIA)
Pojechał na grzyby, jego pojazd stoczył się do jeziora i całkowicie zatonął. W akcji Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa!
W lesie coraz więcej grzybów. Nie brakuje także miłośników spacerów na łonie natury. Z chęcią wybieramy się na spacer i grzybobranie. Policja przypomina, ze należy zachować ostrożność oraz pamiętać o kilku podstawowych zasadach aby grzybobranie było bezpieczne.
W ostatnich dniach mamy w naszym regionie istny wysyp grzybów. Jeśli nie jesteście pewni, czy wasze zbiory, to grzyby jadalne, możecie bezpłatnie skorzystać z porad grzyboznawców lub klasyfikatorów grzybów w Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych.