Najczęściej można je spotkać podczas jesiennego porządkowania ogrodu. Niestety, przez ostatnie upały i susze, już w lipcu zaczęły odwiedzać nasze ogrody.
To mali przyjaciele ogrodników. Są tak urocze, że coraz więcej osób decyduje się na to, żeby trzymać je we własnym domu! Jeże na pewno są bardzo pożyteczne, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać, w szczególności, kiedy za oknem robi się coraz zimniej. Jak pomóc dzikim jeżom?
W lipcu 2018 roku 23-letni wówczas Przemysław P. doprowadził do brutalnej śmierci trzynastu jeży. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. W lutym br. zapadł wyrok, który został zaskarżony.
Karę 1 roku i 6 miesięcy bezwlględnego więzienia dla zabójcy 12 jeży orzekł dziś Sąd Rejonowy Zielonej Górze. 24-letni Przemysław P. zabijał swoje ofiary ze szczególnym okrucieństwem.
Dzięki pracy zielonogórskich policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w poniedziałek, 23 lipca, zatrzymany został 23-letni Przemysław P., który od początku lipca okrutnie uśmiercił 12 jeży w Zielonej Górze. W środę, 25 lipca, Sąd Rejonowy w Zielonej Górze rozpatrując wniosek Prokuratury Rejonowej zdecyduje o tym czy mężczyzna zostanie aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Od początku lipca na terenie Zielonej Góry nieznane osoby zabijają jeże. Do ostatniego incydentu doszło w niedzielę, 15 lipca, w godzinach wieczornych. Martwe, spalone zwierzęta znaleziono przed zielonogórskim urzędem miasta. Policja cały czas poszukuje sprawców.
Kilka dni temu na trasie Łężyca - Zielona Góra pojawiły się dwa nowe, nietypowe znaki drogowe. Znak "zwolnij, jeże" ma przede wszystkim pomóc w ochronie tych stworzeń przed rozjechaniem, do których dochodziło stosunkowo często na tym odcinku.