Gorzowscy policjanci zatrzymali pirata drogowego, który w terenie zabudowany jechał z prędkością 137 km/h. To jednak nie koniec, ponieważ mężczyzna w ogólne nie powinien siadać za kierownicą!

Na lubuskich drogach trwa policyjna akcja "Listopadowy weekend". Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli, a także liczyć na pomoc ze strony funkcjonariuszy!

W ukraińskim autobusie wykorzystywanym w międzynarodowym przewozie regularnym osób było więcej foteli niż liczba miejsc siedzących określonych w dowodzie rejestracyjnym.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Świecku zatrzymali poszukiwanego na podstawie listu gończego mężczyznę. Podczas przeszukania jego bagażu funkcjonariusze ujawnili podrobione na wzór oryginalnego polskie prawo jazdy.

Mężczyzna prowadził pojazd przeładowany drewnem o ponad 2 tony. Kierowca musiał przeładować nadmiar ładunku na inny samochód.

Pomiar prędkości na kilku pasach ruchu równocześnie, wysokiej jakości zdjęcia, odporne na trudne i zmienne warunki pogodowe – to m.in. gwarantują nowe fotoradary, jeden trafi do województwa lubuskiego.

Od 1 stycznia br. w życie weszły przepisy związane z przeciwdziałaniem procederowi manipulowania licznikiem pojazdu. Od tego dnia w centralnej ewidencji pojazdów będą gromadzone dane m.in. o odczycie licznika w czasie kontroli drogowej.

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju sprawdzają stan techniczny pojazdów ciężarowych, prędkość z jaką się poruszają, a także trzeźwość oraz zgodny z przepisami czas pracy kierowców. Celem działań TRACK & BUS jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Strona 1 z 3

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u