W piątek 27 października o godzinie 17:00 w Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodniczym odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej „Parki krajobrazowe województwa lubuskiego”.

Lubuskie Teatr w Zielonej Górze zaprasza na spektakl "Pustka. Pustynia. Nic" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym”, który odbędzie się w dniach 20-22 października. Celem akcji jest promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką.

W niedzielę 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza o godz. 12.00 wszystkie osoby niewidome, niedowidzące wraz z opiekunami i członkami rodzin do zwiedzania.

„Nie bój się chcieć” to hasło 5. edycji Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Muzeum Ziemi Lubuskiej jest jednym z 75 jego realizatorów. Ideą Festiwalu jest znoszenie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w ramach obchodów 196. rocznicy urodzin Cypriana Norwida – wybitnego poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika, a także patrona zielonogórskiej Biblioteki zaprasza 23 września w sobotę na Dzień Otwarty Biblioteki.

„Wesele” lekturą Narodowego Czytania 2017. W pierwszą sobotę września odbędzie się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie. Prezydent RP Andrzej Duda zaprasza do uczestniczenia w czytaniu działa Stanisława Wyspiańskiego.

Trwa 5 edycja cyklicznego projektu edukacyjno – artystycznego LABORATORIUM REJS. Statek z dużą dawką kultury i sztuki odwiedza porty w różnych miejscowościach województwa lubuskiego. Przed nami atrakcje w Słubicach i Cigacicach.

Strona 1 z 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u