Województwo Lubuskie obfituje w bogate lasy, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym rajem dla miłośników grzybobrania. Ciepłe, deszczowe dni i noce bez przymrozków stworzyły idealne warunki dla wzrostu grzybów leśnych.
W ostatnich dniach sytuacja hydrologiczna na terenach przyległych do Odry i Bobru uległa znaczącej poprawie.
Lubuskie to najbardziej zalesione województwo w Polsce. Zajmują około 49% jego powierzchni. Lasy mają duże znaczenie gospodarcze, dostarczając drewna oraz będąc miejscem zbioru owoców leśnych i grzybów.
Wiosenny spacer po lesie może stać się niezwykłą okazją do obserwacji dzikiej fauny. Maj i czerwiec to miesiące, kiedy sarny rodzą małe koźlęta. To jedno z najbardziej uroczych widoków, jakie można napotkać podczas wędrówki po leśnych ścieżkach.
Rośnie zagrożenie pożarowe w regionie. Strażacy wyjeżdżają do pożarów suchych traw i lasów.
Kontaktuje się w imieniu zatroskanych mieszkańców osiedla Czarkowo. To zdanie rozpoczyna list, który otrzymaliśmy kilka dni temu. Zaniepokojeni są oni o los drzew, które rosną w lesie przy ulicy Willowej. Zauważyli, że niektóre z nich mają na sobie białe znaki. Co to oznacza? Czy to zapowiedź wycinki? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Lubuskie lasy zachęcają do spacerów i zbierania grzybów. Dary natury warto wykorzystać do przygotowywania pysznych zup oraz sosów. Jak je jednak bezpiecznie zbierać? W naszym artykule znajdziesz kilka sprawdzonych wskazówek, dzięki którym zadbasz o zdrowie swoje oraz najbliższych osób.
Od 25 marca w naszym województwie trwa akcja sprzątania terenów zielonych w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii Kręci Nas Recykling, organizowanej przez Oponeo.pl i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Jej celem jest ochrona środowiska naturalnego, jak również poszerzanie świadomości Polaków w temacie recyklingu oraz prawidłowej utylizacji opon.