Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy w pracy parlamentarnej. Zaproszenie dotyczy młodzieży stawiającej pierwsze kroki, ale już z pewną wiedzą, w dziedzinie prawa, informatyki czy dziennikarstwa.

Policjanci kryminalni z Komisariatu II Policji oraz Wydziału Kryminalnego KMP zatrzymali w ubiegły czwartek dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do dwóch samochodów oraz lodówki z napojami przed lokalem gastronomicznym.

„Ready STUDY go!”, czyli projekt społeczny, który ma na celu przeprowadzenie warsztatów dotyczących sposobów efektywnej nauki dla uczniów poznańskich szkół podstawowych. Realizowany jest przez siedmioro licealistów z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

Wracamy do głośnej sprawy, o której już informowaliśmy. W środę, 28 marca, w godzinach nocnych, młodzi strażacy z jednostki OSP "Racula" w Zielonej Górze: dh. Miłosz Balcerzak i dh. Patryk Sós pomogli starszemu mężczyźnie, który jak sam zeznał przez kilka godzin leżał w zaspie śniegu. Gdyby nie szybka i skuteczna pomoc, mężczyzna mógłby zamarznąć. Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki spotkał się dziś z młodymi zielonogórzanami i pogratulował im dojrzałej postawy godnej naśladowania.

Uczestnicy zajęć pracowni dziennikarskiej Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" w Zielonej Górze postanowili dołączyć do naszej załogi. Młodzież kształtuje przyszłość.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze ogłosiła termin tegorocznych Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Kilkudziesięciu uczniów ze świebodzińskich szkół najpierw uczestniczyło w warsztatach przygotowanych przez dziennikarzy wszystkich rodzajów mediów.

„Chcemy włączyć młodych w nasz program” – podkreśla inicjatorka działań samorządu dla młodzieży w regionie lubuskim Elżbieta Anna Polak. Pod patronatem marszałek województwa w Gorzowie 14 marca odbyły się warsztaty multimedialne LubuskiE-młodzież. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje siły pracując w redakcjach portali, profili i aplikacji. Zbierali argumenty za i przeciw na zadany przez opiekunów temat. Kolejne warsztaty już 16 marca w Zielonej Górze.

Strona 1 z 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u