Nowe miejsce na gastronomicznej mapie województwa Lubuskiego. "Gościniec u Deców" w Karszynie będzie serwował dania z wykorzystaniem produktów regionalnych. Na stole królować będzie dziczyzna.

Tegoroczna edycja festiwalu "Oblicza Teatru" przyniosła kolejne, radosne chwile.

Kolejne dwa lubuskie przysmaki na Liście Produktów Tradycyjnych. Na Listę prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisano: żur z ziołami oraz Kasla-karkówka w kapuście kiszonej. Wnioski złożyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienia Małego. Obecnie na tej liście znajdują się 64 produkty.

24 marca w Warszawie rozdano „Buzdygany” – wyjątkową nagrodę, przyznawaną od 23 lat, dla zasłużonych dla Wojska Polskiego. Po raz pierwszy w historii żarskiego szpitala, w tegorocznej czołówce wśród sześciu laureatów z całej Polski, znalazło się dwóch lekarzy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

Masz newsa? Podaj dalej! to konkurs, w którym uczestnicy wysyłają informacje ze swojego regionu, z ważnych, ciekawych wydarzeń, wypadków, pożarów, zdarzeń meteorologicznych... Każdy uczestnik może wysłać dowolną liczbę newsów. Nie mogę być one skopiowane z innych portali oraz periodyków. Zdjęcia muszą być autorstwa uczestnika. Ważne, aby informacje nie dublowały się z tymi podanymi już na naszym portalu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u