Na koniec lata zapraszamy do skansenu na kolejną edycję prozdrowotnej imprezy „Lato plonami bogate”.

Winifikacja to proces zamiany owoców winorośli w wino. Dziś w Muzeum Etnograficznym w Ochli odbyło się tradycyjne winobranie, podczas którego można było poznać etapy tworzenia tego szlachetnego trunku z użyciem zabytkowych urządzeń z muzealnych zbiorów.

Skansen w Ochli zaprasza na coroczne wydarzenie łączące dwie tradycje związane z naszym regionem.

Ogromne korki na drodze dojazdowej i tłumy w samym Muzeum Etnograficznym w Ochli. Dziś odbywał się tam jarmark wiosennych kolorów, kresowych smaków i mnóstwa innych atrakcji - coroczne Kaziuki.

Skansen Fortyfikacyjny Czerwieńsk szykuje wiele atrakcji i zaprasza na ważne wydarzenie. Ciekawa propozycja dla fanów fortyfikacji i historii.

W klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród można dziś było poczuć się jak w dawnej wsi. Zrobiło się bardzo świątecznie i nastrojowo.

Wydarzenie „Idą święta” czyli tradycyjne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród będzie można poczuć się jak w dawnej wsi, kiedy to ludzie spotykali się w domach i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się.

W niedzielę (25.09) w Muzeum Etnograficznym w Ochli (Zielona Góra) odbyła się impreza pod nazwą "U progu jesieni". 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u