Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili w środę, 27 czerwca, działania "Smog", podczas których kontrolowali poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na sprawność układu wydechowego, a w działaniach wykorzystywali specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

– W najbliższym czasie przedstawiony zostanie projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów – mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Mamy w kraju fatalny stan powietrza, Polskę spowija smog. Bezpartyjni Samorządowcy podejmują ten trudny temat.

Dziś w Lubuskiem jakość powietrza jest zadawalająca, oznacza to, że zanieczyszczenie nie powoduje zagrożenia dla zdrowia. Można przebywać na wolnym powietrzu i wykonywać dowolną aktywność, bez ograniczeń.

Wyśrubowane przepisy unijne odnoszące się do emisji spalin pieców, kominków i innych urządzeń energetycznych wejdą w życie w 2022 r.

Policjanci będą mogli korzystać z masek chroniących przed smogiem; Komenda Główna Policji chce w nie zaopatrzyć funkcjonariuszy służących na ulicach.

Poziom zanieczyszczenia powietrza w wielu polskich miastach osiąga zatrważająco wysokie wartości.

Najgorzej sytuacja wygląda we Wschwie. Jakość powietrza jest tam bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie.

Strona 1 z 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u